03.02.2020, 08:30 73

Artan talepler sektör yatırımlarını canlandırıyor…

Petrol ve doğalgaz ürünlerinin halen enerji kaynakları arasında en çok talep edileni olması yeni yatırımların kapısını açıyor ve sektörü bu sayede canlandırmaya devam ediyor. SOCAR, önümüzdeki dönem için hedef büyüterek Türkiye yatırımlarını 19,5 milyar dolara çıkarmayı amaçlıyor. Şirket, 2020’de yeni projeler hayata geçirmeyi planlıyor.

2018 yılında bir anlaşma imzalayan petrol devi BP ve SOCAR markalarının Aliağa bölgesinde hayata geçireceği 4,5 milyar dolarlık yeni petrokimya kompleksi yatırım için çalışmalar dizayn aşamasında tüm hızıyla sürüyor. Öte yandan geride bıraktığımız yıl sonunda devreye alınan TANAP 
projesinde taşınan doğalgaz miktarı ise 4 milyar metreküp seviyesine ulaşmak üzere. Proses Çözümleri Şubat sayısında Petrol ve Doğalgaz sektörü için sunulan enstrüman, mühendislik ve sistem çözümlerini dergimize taşıdık.

En güncel teknolojilerin yer aldığı kapak konumuza ek olarak Sektör Gündemi ve Sektör Yatırım bölümlerimizde ise su ve atıksu, ilaç, kimya gibi önemli sektörlerin yatırımlarına ve gündemlerine yer verdik. Başarılı uygulama örneklerinin yer aldığı dopdolu içeriğiyle ilk sayısından itibaren proses sektörüne yön veren markalarının çözümlerinin yer aldığı Proses Çözümleri dergisinin Şubat sayısı sizlerle.

açık
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@