Bir bakır madeni için iki başarılı proje birden

İdeal Makina, bakır madeni tesisinde kireç sütü hazırlama projesini ve aynı tesiste reaktif hazırlama ile dozajlama sistemi montajını başarıyla tamamladı.

Başarı Hikayeleri 20.11.2019, 15:13 26.11.2019, 01:26 SERKAN KIRAÇ
299
Bir bakır madeni için iki başarılı proje birden

İdeal Makina bir bakır madeni tesisinde, kireç sütü ve dozajlama sistemini başarıyla devreye aldı. Silobas ile getirilen kirecin toz stok tankına alınarak, helezon ile karıştırma tankına taşınması ve istenen oranda kireç sütü elde edilmesi işi ve yine sıvı stok tankında karıştırıcılar ve pompalarla sirküle edilip istenen miktarda kireç sütünün üretime transferinin sağlanması bu proje ile sağlandı. Börger markalı rotary lop tipi pompalar kireç transferi ile birlikte kirecin stok tankında çökmemesi amacıyla sirkülasyonu sağlamaları için tercih edildi. Yüksek kapasiteye sahip izolasyonlu tanklar ise sahada üretildi.

REAKTİF HAZIRLAMA VE DOZAJLAMA SİSTEM MONTAJI
Bakır madeni tesisinde gerçekleştirilen bir diğer proje ise reaktif hazırlama ve dozajlama sisteminin montajıydı. Toz halde tesise gelen çinko sülfat ve flocculant hammaddelerinin gerek görülen oranlarda su ile çözülmesi, depolanıp dozajlanma işlemleri IBC tanklar ile tedarik edilen 3418A, XD5002 ve MIBC kimyasallarının stoklanma dozajlanma işlemleri bu projeyle gerçekleştirildi.  İdeal Makine projelendirme, tank imalatı, mekanik montaj işlemleri, projede kullanılan panoların imalatı, kablolaması, proje ekipmanlarının tedariki ve otomasyon işleri aşamalarının tümünü başarıyla tamamladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@