Enerji sektöründe kendini kanıtlamış ürünlerle kalıcı çözümler sunuyor

Yüksek sıcaklık ve basınç olan proseslerde sektörde kendini kanıtlamış ürün portföyümüz ile kronik sorunlara kalıcı çözüm hizmeti sunmaktayız.

Başarı Hikayeleri 06.08.2020, 12:27 Serkan KIRAÇ
419
Enerji sektöründe kendini kanıtlamış ürünlerle kalıcı çözümler sunuyor

TLY Proses Genel Müdürü Alperen Baktemen

TLY Proses Enerji Sistemleri olarak, en çok yoğunlaştığımız sektör ilk günden bu yana enerji sektörüdür. Enerji sektörü, en ufak hatanın kabul edilebilir olmadığı riskin yüksek olduğu proseslere sahiptir. Bu risk, dram ve yardımcı kazanlar gibi buhar prosesleri yüksek basınç ve sıcaklığa sahiptir. Bu proseste yapılan ölçümler en kritik noktaları kontrol etmektedir. TLY Proses Enerji Sistemleri olarak yüksek sıcaklık ve basınç olan proseslerde sektörde kendini kanıtlamış ürün portföyümüz ile kronik sorunlara kalıcı çözüm hizmeti sunmaktayız. Bu hizmet kapsamımız, mühendislik-tedarik-montaj-devreye alma olacak şekilde anahtar teslimdir.

Biz yaptığımız projeleri belli amaçlar doğrultusunda yapıyoruz. Bunlar, iş sağlığı güvenliği, enerji verimliliği ve ölçüm ekipmanlarından kaynaklı arızaları kalıcı çözmeye yöneliktir. Dramlarda yapılan seviye ölçümü 3 farklı enstrüman ile yapılmaktadır. Bu 3 enstrümanın 2’sinde olabilecek hatalı ölçüm sistemi trip ettirmeye sebep vermektedir. Genellikle fark basınç yöntemi ile yapılan bu ölçümde tubingler içerisinde dolan kondens hataya sebebiyet vermektedir. Bu nokta için tamamiyle sorunu ortadan kaldıracak çözümlerimiz mevcuttur. Kondens geri dönüşünde, iletkenlik ve ph gibi ölçümleri yapabilmek için sampling skid vs. gibi ekipmanları kendi bünyemizde yapmaktayız. Bu noktada kullandığımız Foxboro ph/orp sensörlerimizin kendine has peek yapısı sayesinde 10 bar basınç olan proseste dahi ölçüm yapabilme imkanı sağlıyoruz. Bu da sampling skid gibi ekstra maliyetleri azaltmayı sağlıyor.

Enerji sektöründe kısaca, saha enstrümanları – vanalar ve ESD – otomasyon sistemleri gibi konularda dünya üzerindeki kendini kanıtlamış ürün portföyümüzü kullanarak yaptığımız saha mühendisliği sonrasında sertifikalı mekanik ekibimiz ile anahtar teslim kalıcı çözümleri sunuyoruz. Bu noktada, mekanik revizyonlarda sıfır hata hedefimizle yaptığımız işler için TÜV AUSTRIA SILA KALİTE firmasının danışmanlığı ve denetimini standart olarak alıyoruz.

Enerji sektöründeki projelerimizde; VEGA-FOXBORO-TRICONEX-BVALVE-KOBOLD ürünlerini kullanmaktayız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@