banner143

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Lila Group'a dördüncü temizlik kağıdı üretim hattını tedarik edecek

Valmet, temizlik kağıdı üreticisi Lila Group'a eksiksiz bir Valmet Advantage DCT 200 temizlik kağıdı üretim hattı tedarik edecek.

Başarı Hikayeleri 15.01.2021, 13:30 15.01.2021, 12:33 Melike Kaya Bayram
944
Lila Group'a dördüncü temizlik kağıdı üretim hattını tedarik edecek

Valmet, temizlik kağıdı üreticisi Lila Group'a eksiksiz bir Valmet Advantage DCT 200 temizlik kağıdı üretim hattı tedarik edecek. Üretim hattı, hamur hazırlama, bobin sarma makinesi ile yüksek verimlilik ve düşük enerji tüketimi sağlayacak olan kapsamlı bir otomasyon paketi dahil olmak üzere son teknoloji seçeneklerle donatılacak. Hattın kurulumunun 2021 yılı içinde yapılması planlanıyor.

Valmet, Çorlu’da bulunan temizlik kağıdı üreticisi Lila Group'a dördüncü üretim makinasını kurmak üzere anlaştı. TM4 (Tissue Machine 4- Temizlik Kağıdı Hattı 4) eksiksiz bir Valmet Advantage DCT 200 temizlik kağıdı üretim hattı olacak. Valmet daha önce Lila Group’a üç Advantage DCT 200 temizlik kağıdı üretim hattı daha tedarik etmişti. TM1 2007'de, TM2 2012'de ve TM3 ise 2020 yılında üretime başladı.

Valmet EMEA Satış Direktörü Björn Magnus konu hakkında şunları söyledi: “Yıllardır Türkiye temizlik kağıdı pazarının hızlı gelişimini izliyor ve bu yolculuğun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Lila Kağıt, başından beri en son teknolojilere yatırım yapıyor ve dördüncü kez güvenilir Advantage DCT teknolojisinin kurulumuna karar verdi."

SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ TM4, 70.000 TON EK KAPASİTE SAĞLAYACAK

Valmet’in tedarik edeceği temizlik kağıdı üretim makinesi, içerisinde stok hazırlama ekipmanı ve Focus Reelite 25 ENS bobin sarma makinesi de bulunan eksiksiz bir Advantage DCT200 temizlik kağıdı üretim hattından oluşuyor. Ayrıca Advantage temizlik kağıdı teknolojisi ViscoNip pres, dökme alaşımlı Yankee Kurutucu ve SoftReel makarası gibi sistemleri de içeriyor. Sipariş kapsamında ayrıca DCS, QCS ve yumuşaklık sensörü de bulunan oldukça geniş bir otomasyon paketi de bulunuyor. Kurulacak olan üretim hattının devreye alma ve eğitim işlemleri de teslimatın bir parçası olacak.

İç ve dış pazara 70.000 ton temizlik kağıdı üretim kapasitesi ekleyecek olan yeni makine, 5,6 metre genişliğe ve 2,200 metre/dakika tasarım hızına sahip olacak.

LİLA GRUP HAKKINDA

Lila Grup, merkezi İstanbul'da bulunan temizlik kağıdı sektörünün Türkiye’deki lider kuruluşlarından biridir. Grup, temizlik kağıdı, FMCG (Hızlı Tüketim Malları), enerji ve tekstil olmak üzere dört farklı sektörde faaliyet göstermektedir. Çorlu'daki fabrika tamamlandığında Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın tek çatı altındaki en büyük temizlik kağıdı üretim tesisi olacak. Tesis yaklaşık 1000 kişi istihdam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@