Test otomasyonu platformu TÜBİTAK’tan onay aldı

Markanın test otomasyonu platformu TÜBİTAK’tan onay aldı.

Dijital Dönüşüm 16.12.2019, 16:26 20.12.2019, 16:11 SERKAN KIRAÇ
40
Test otomasyonu platformu TÜBİTAK’tan onay aldı

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde görev alan Türk mühendisler, uçtan uca fonksiyon ve iş yükü test yeteneği sunan aynı zamanda farklı protokolleri destekleyen Test Otomasyon Platformu’nu geliştiren Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin  Türk mühendisleri, bu çalışma için TÜBİTAK’tan onay aldı. Test Otomasyon Platformu (TAP) için Huawei’nin, 1501 destek programı kapsamında alınan onay sonrası yazılım geliştirici arayışı bulunuyor.

Ar-Ge merkezi BT alanında farklı bir çözüm olarak tanınan TAP’ı hayata geçirdi. TAP, büyük ölçeğe sahip yazılımların geçerliliğini doğrulayabiliyor ve sistemler bulunan bağımsız alt katmanlar sebebiyle yaşanan dezavantajlar ortadan kaldırılıp çapraz etki alanı etkileşimi fonksiyonu ön plana çıkıyor.

Platform ile toplu test yürütme desteği faydaları kullanılabiliyor, sürükle ve bırak test senaryoları gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda platformda test adımları için komut dosyası desteği sağlanabilirken testin durumunun çizelge ile sunulması ve takibi sağlanabiliyor. Takip eden veya tekrarlanan test adımları yaratılarak zamanlı bağlı test adımları koşturulabiliyor. Komut dosyası desteği (JavaScript) özelliği testleri gerçekleştiren mühendislerin karmaşık şekilde yürüttüğü işletme senaryolarını kolaylıkla ileriki uygulamalarda zaman kazandıracak otomatikleştirilebilen senaryolara dönüştürülmesi sağlanabiliyor.

BİRDEN ÇOK AVANTAJ SAĞLIYOR
Markanın Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hüseyin Hai geliştirici şirketlerin yazılımı verimli bir şekilde test etmesi gerektiğinde TAP’tan faydalanabileceklerini belirtti. TAP’ın işletme maliyetlerini düşürme avantajının yanı sıra son test ve doğrulama teknolojilerine bu platform ile ulaşılabileceğini ifade eden Hüseyin Hai, kullanıcıların birden fazla uygulamaya erişebilmelerinin ve katma değerli olmayacak adımların devreden çıkarılabilmesini sağladığını söylüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@