Veri güvenliği sorunu Türk Mühendislere daha fazla güvenle aşılabilir

Doğuş Grubu RelatedDigital Ceo’su Sedat Kılıç, veri güvenliği sorununun Türk Mühendislerine olan güvenin artmasıyla ortadan kalkacağını söylüyor.

Dijital Dönüşüm 20.12.2019, 16:05 SERKAN KIRAÇ
91
Veri güvenliği sorunu Türk Mühendislere daha fazla güvenle aşılabilir

Türkiye’nin veri güvenliği konusunda oldukça yetkin bir ülke olduğunu vurgulayan Realeted Digital Ceo’su Sedat Kılıç, hayata geçirdikleri tüm projelerde ve uygulamalarda Türk Ar-Ge mühendisleriyle birlikte ilerlediklerini söyledi. Türkiye’deki veri güvenliği sorununun ise Türk Mühendisine güvenle en aza indirileceğini belirtti. Dünyanın ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından olan yerli ve milli teknoloji markası Doğuş Grubu çatısı altında yer alan Realeted Digital, Türkiye’nin veri güvenliği konusunda oldukça yetkin olduğunu vurguluyor.

TÜRKİYE’NİN VERİSİ TÜRKİYE’DE KALMALI
Global teknoloji şirketlerinde son günlerde meydana gelen teknik ve veri güvenliği sorunlarının ülkemizde de hissedildiğini belirten Kılıç, Türkiye’deki operatörlerden kaynaklı bir arıza bulunmadığını, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın  sözünü hatırlatarak Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalması gerektiği ile ilgili sözünü hatırlatarak, bu görüşe katıldıklarını ifade etti.

TÜM TEKNİK ALTYAPIMIZ TÜRKİYE’DEKİ SUNUCULARDA DURUYOR
Kılıç, yaklaşık 20 yıldır teknoloji alanında hizmet sunduklarını hatırlatarak yapay zeka destekli büyük veri analizi, omnichannel (çoklu kanal) pazarlama platformu hizmetleri, kişiselleştirme, segmentasyon,  pazarlama çözümleri ve ürün önerileriyle global ve ulusal bine yakın şirketin çözüm ortağı olduklarını belirtti. Kılıç, Related Marketing CloudAnalytics ürünü ile mevcut web analiz datasını KVKK’ya bağlı kalarak Türkiye’de tuttuklarını söyledi. Finans, sigorta benzeri veri güvenliğinin oldukça büyük önem taşıdığı alanlarda hayat kurtaran veri güvenliği uygulamaları bulunduğunu ifade eden Kılıç, KVKK’ya uygun bir şekilde on premise hizmetleriyle ileri düzeyde veri güvenliği sağladıklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@