banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Ozan Elektronik Para A.Ş. Yeni Bir Lisansla Faaliyet Alanını Genişletti

Ozan Elektronik Para A.Ş. “Üye İş Yerleriyle Anlaşma Yapan Kuruluş” faaliyet izninide alarak fintech dünyasındaki hızlı yükselişini taçlandırdı.

Ekonomi 06.07.2022, 15:30 06.07.2022, 13:19 Melike Kaya Bayram
271
Ozan Elektronik Para A.Ş. Yeni Bir Lisansla Faaliyet Alanını Genişletti

Ödeme sistemleri alanında 15 yılı aşkın deneyimli bir ekiple yola çıktıklarını söyleyen Ozan Elektronik Para CEO’su Ömer Suner, bu başarının en önemli nedeninin ekipleri olduğunu açıkladı. Faaliyete başladıklarının ilk yılında BKM, TROY, Visa, Mastercard ve Union Pay lisans ve üyeliklerini aldıklarını belirten Suner, bu şemalarla ürün geliştirebilen ender kurumlardan biri olduklarının altını çizdi. Bu başarının ardından “Üye İş Yerleriyle Anlaşma Yapan Kuruluş” faaliyet izni olarak da bilinen lisansla birlikte kendi POS’larını ihraç etme yetkisine sahip olduklarını dile getiren Suner, “Bu şekildetüm üye iş yerlerimizedaha hızlı, daha kolay vefarklı avantajlar içeren POS hizmeti sağlayabileceğiz.Ayrıca, işletmelerimizin de bu hizmetlerden yararlanabilmesini kolaylaştırıp, tahsilat kabiliyetlerini artırarak ülkemizdeki finansal kapsayıcılık oranının artmasınakatkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

2022 yılsonu hedefi Türkiye’nin ilk 3 fintech’inden biri olmak

Ozan Elektronik Para’nın yeni nesil bir elektronik para kuruluşu olarak sektörde hızla yükseldiğini belirten Ömer Suner, aynı zamanda karekod üretme yetkisine de sahip ilk iki kurumdan biri olduklarının altını çizdi. Yoğun bir çalışma temposunun ardından, 2021 yılında Ozan SuperApp ve Ozan Business ürünlerini hizmete açtıklarını ve 2022 yılında da Ozan SuperCard’ı kullanıcılarla buluşturduklarını hatırlatan Suner“Her ay yapılan yükleme ve harcama oranlarımız, bir önceki aya göre 3 katına çıktı.Elektronik Para Kuruluşları tarafından piyasaya sunulan ön ödemeli kartlar arasında, işlem hacmi bazında, yılın başında 18. sırada yer alıyorduk,6 ay gibi kısa bir süre içinde 7. sıraya yükseldik.Yakın bir zaman önce arayüzünü yenilediğimiz Ozan SuperApp’i daha kullanıcı dostu hale getirdik. Visa ve Mastercard logolu kartlarımızı kullanıcılarımızla buluşturduk, yakında da UnionPay ve TROY logolu kartlarımızı kullanıcılarımızla buluşturmayı hedefliyoruz. Sunduğumuz cashback kampanyaları ile kullanıcılarımıza fayda sağlıyoruz. Hedefimiz yıl sonunda 1 milyon kullanıcıya sahip olmak. Ozan Business tarafında ise,Haziran 2021-2022 dönemini karşılaştırdığımızda 8 kat büyüdüğümüzü gösteren bir tablo ile karşılaştık. Ozan Business çatısı altında sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin aylık cirosuyla, Türkiye’deki 20 civarı ödeme kuruluşu içinde ilk 5’e girmeye yaklaştık. Geçen yılı 3,7 milyar TL’nin üzerinde işlem hacmiyle kapatırken, sadece Haziran ayında 1 milyar TL’nin üzerinde işlem hacmine ulaştık. 2022 yılı sonu hedefimiz ise 10 milyar TL’nin üzerinde işlem hacmiyle yılı kapatmak. Bu büyüme hızımız ile 2022 yılı sonunda Türkiye’nin ilk 3 fintech’inden biri olmayı hedefliyoruz.” dedi.

2022 yılı sonunda faaliyetlerini globale taşımaya hazırlanıyor

Ozan’ın, İngiltere’deki otoriteden(FCA) aldığı EMI (e-money institution) elektronik para lisansı ile birlikte, aynı zamanda global bir fintech olduğunu belirten Ömer Suner,hızla büyüme kaydettiklerini ve bu çerçevede,faaliyetlerini globale taşıma planlarını da öne çektiklerini açıkladı. Bu yıl sonunda İngiltere ve Avrupa Birliği, 2023’ün son çeyreğinde de ABD’de faaliyete geçeceklerini, bu bölgelerde ekiplerini kurmaya başladıklarını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@