banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

ABB Hissedarlari Accelleron Bölünmesini Onayladi

ABB hissedarları, daha önce teklif edien Accelleron turboşarj divizyonunun bölünmesi işlemini, Zürih’teki ABB Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında onayladı.

Endüstri Güncel 15.09.2022, 15:20 Melike Kaya Bayram
15
ABB Hissedarlari Accelleron Bölünmesini Onayladi

ABB hissedarları, daha önce teklif edilmiş olan Accelleron turboşarj divizyonunun bölünmesi işlemini, Zürih’te düzenlenen ABB Ltd. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında onayladı. Yönetim Kurulunun gündeme getirdiği, pazarında lider ABB turboşarj işletmesinin Accelleron Industries Ltd. hisseleri üzerinden ABB hissedarlarına temettü olarak dağıtılması önerisi, oyların yüzde 99,72’si ile destek buldu. ABB, sahip olunan her 20 ABB Ltd. hissesi için 1 Accelleron hissesini oransal esasa göre ayni temettü olarak hissedarlarına dağıtacak. Toplantıya, toplam sermayenin yüzde 62,3’ünü temsil eden, oy hakkına sahip hissedarlar katıldı.

Accelleron’un 3 Ekim 2022 tarihinde Zürih’te bulunan SIX Swiss Exchange borsasında listelenmesi planlanıyor. ABB, Accelleron’un listeleme izahnamesini 23 Eylül 2022 tarihinde yayımlamayı planlıyor.

Accelleron, turboşarj teknolojileri ve 0,5 ila 80+ MW motorlar için optimizasyon çözümleri alanlarında global bir liderdir ve denizcilik, enerji, demir yolu ve yol dışı sektörlerine verimli, sürdürülebilir ve güvenilir güç sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Şirket, inovatif ürün teklifleri ve araştırma alanındaki lider konumu sayesinde faaliyet gösterdiği endüstrilerin karbondan arındırılmasını hızlandırıyor. Accelleron, dünya çapında 50 ülkede yaklaşık 180 bin turboşarjdan oluşan bir kurulu sisteme ve 100’den fazla istasyondan oluşan bir servis ağına sahiptir. www.accelleron-industries.com

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@