banner24

banner72

banner171

banner157

Atlas Copco Kompresör Tekniği, GA FLX’i Tanıttı

Sektöre öncülük eden Atlas Copco Kompresör Tekniği, sabit hızlı kompresör pazarını değiştirecek ilk çift hız kademeli vidalı kompresör GA FLX'i tanıttı.

Endüstri Güncel 27.06.2024, 09:55 Melike Kaya Bayram
308
Atlas Copco Kompresör Tekniği, GA FLX’i Tanıttı

Atlas Copco Kompresör Tekniği, sabit hızlı kompresör pazarını dönüştürecek ilk çift hız kademeli vidalı kompresör GA FLX'i online lansman etkinliğinde tanıttı. GA FLX, geleneksel sabit hızlı kompresörlere oranla daha fazla enerji tasarrufu sunuyor. GA FLX, standart kompresörlere oranla %20 verimlilik sağlıyor. 

Kompresör Tekniği Ürün ve Pazarlama Müdürü Özgün Başçoban, yeni bir teknolojiye sahip olan ilk çift hız kademeli GA FLX'i tanıtırken, "Yeni teknolojiye sahip GA FLX kompresör tipi ile müşterilerimize geleneksel tip kompresörlere göre daha az enerji tüketen bir kompresör olanağı sunuyoruz" ifadesini kullandı. Online lansman sırasında Başçoban, GA FLX'in çalışma şekli ve konumlandırılması açısından geleneksel sabit hızlı ve VSD kompresörlerin arasında yer aldığı bilgisini verdi. GA FLX, Atlas Copco ve müşterilerinin bilimsel temellere dayalı çevreci hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirildi.

2 hızda çalışabilmesi sayesinde sabit hızlı kompresöre göre %20 daha verimli

GA FLX, 5 farklı özelliği ile farkını ortaya koyuyor. İki hızda çalışabilmesi GA FLX’i sabit hızlı bir kompresöre göre %20 daha verimli hale getiriyor. Çok daha düşük “aktarım kayıpları” ve özel dizayn sayesinde blöf hava kaybı (blow off) olmadan çalışıyor. İkinci olarak, kullanıcılara herhangi bir çalışma basıncında debiden (FAD) taviz vermeden optimum çalışma olanağı sağlıyor. Üçüncü özellik olarak GA FLX, yüzde 50 daha az yer kaplıyor. Dördüncü olarak, Elektronikon Touch dokunmatik ekranlı kontrol modülü sayesinde gelişmiş takip ve üstün verimlilik ile kompresörün çalışması sağlanıyor. Beşinci ve son özelliği ise; GA FLX, kompresörünüzü özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için Entegre UD+ filtreden enerji geri kazanımına kadar birçok opsiyon seçeneği sunuyor.

“Sabit hızlı kompresör pazarını dönüştürerek müşterilerimize karlılıkta fark yaratacak”

Ürün ve Pazarlama Müdürü Özgün Başçoban, GA FLX'in enerji tüketimini azaltma ihtiyacından doğduğunu belirterek şunları söyledi: “Müşterilerimizin daha sürdürülebilir bir üretkenlik elde etmelerine ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olmak istiyorsak basınçlı hava gereksinimlerinin tükettiği enerjiyi azaltmalıyız. Bu ürün, sabit hızlı kompresör pazarını dönüştürerek müşterilerimize işletme ve karlılık açısından gerçek bir fark yaratacak. Çift hızlı olan GA FLX ürünlerini kullanıcıların tercihine göre diledikleri hızda kullanıma sunduk. Atlas Copco olarak GA FLX'i müşterilerimize tanıtmaktan gurur duyuyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@