banner24

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Berrmak Rotasını ABD' ye Çevirdi

Almanya, Avusturya, İspanya, Hollanda ve Güney Afrika başta olmak üzere birçok ülkede otomasyon çözümleri kuran Berrmak, 2022’de 20 milyon Euro ihracat gerçekleştirdi.

Endüstri Güncel 09.05.2023, 14:15 Melike Kaya Bayram
61
Berrmak Rotasını ABD' ye Çevirdi

Kargo, kurye ve lojistik sektörüne yönelik otomasyon sistemleri üreten Berrmak, katıldığı II.Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı (Post & Parcel II. Summit & I. Expo - PPSE)’nda 2022deki çalışmalarını ve 2023 hedeflerini açıkladı.

2022 yılında 20 milyon Euro ihracatla katma değer oluşturduk

Berrmak Satış ve Pazarlama Müdürü Onuralp Çelik, 2022 yılı çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Şu anda Almanya, Avusturya, İspanya, Hollanda, Belçika, Çekya, İtalya, Güney Afrika dahil olmak birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl Avusturya Posta için iki anahtar teslim proje gerçekleştirdik. UPSin Avrupadaki en büyük tesisi olan Köln Bonn Havalimanı’ndaki aktarma merkezi için bir projeyi daha tamamladık. UPS Polonya için anahtar teslim yeni bir projeye başladık. 2022 yılında ihracatımızı 20 milyon Euroya ulaştırdık. 25. yılımızı kutladığımız 2023 yılı için ise hedeflerimizi büyüttük. Bu yıl bizim için yeni bir pazar olan ABDde faaliyetlerimize başlamayı hedefliyoruz.”

Dünya liginde ilk 3teyiz

Teknoloji üreten bir Ar-Ge firması olduklarına dikkat çeken Onuralp Çelik, teleskopik konveyör sistemlerinde dünyadaki ilk 3 firmadan biri olduklarını belirtti. Çelik, bu alanda Türkiyede yaptıkları üretimin yüzde 85ini Avrupaya ihraç ettiklerini de vurguladı.Çelik, iki yıldır ana sponsoru oldukları II.Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı’nınTürkiyede bu alandaki önemli bir ihtiyacı karşıladığını ifade ederek, iki gün süren Zirve boyunca önemli iş birliği görüşmeleri gerçekleştirdiklerini bildirdi.

E-ticaret paketleri küçülttü, adetleri artırdı

E-ticaret sektöründeki gelişmelerin kargo, kurye ve lojistik sektörünü etkilediğini aktaran Onuralp Çelik, Eski kargo portföyünde paket sayısı az ancak ebatları büyüktü. Günümüzde ise e-ticaretin gelişmesiyle paket sayısı arttı ancak paketler küçüldü. Bu nedenle günümüzde otomasyon çözümlerinin önemi ve teknolojiye adaptasyonu kaçınılmaz bir gerçek. Otomasyon sistemlerinden destek alınmadığında bir günde 100 kişiyle ancak 20 bin ürünü elle ayrıştırabilirsiniz. Ancak otomasyon yatırımı yapıldığında bir günde sadece 20 kişiyle 100 bin paket ayrıştırmak mümkün. Bu da kurumlara rekabette çok önemli bir avantaj sağlıyor. Berrmak olarak kargo, kurye ve lojistik sektörü için işin mutfağında ayrıştırma kısmında proje tasarımı, esnek ürünler üretimi, saha kurulumu, yazılım ve otomasyon geliştirilmesi konusunda anahtar teslim çözümler sunuyoruz. Anlık verileri toplayıp 100 farklı kategoride anlamlandırıp rapor haline getirebiliyoruz. Bu sayede otomasyon yatırımı yapan kurumlar, tüketicilerine daha hızlı ve kaliteli hizmet sunma imkanına sahip oluyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@