banner174

banner72

banner171

banner31

Capella Logistics, Önümüzdeki 5 Yılda Da “Hasarsız” Büyüyecek

Endüstri Güncel 08.11.2023, 11:30 Melike Kaya Bayram
21
Capella Logistics, Önümüzdeki 5 Yılda Da “Hasarsız” Büyüyecek

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında kara yolu ve intermodal taşımalar gerçekleştiren Capella Logistics,zamanında ve hasarsız teslimat ilkesiyle büyüyor. Şirketin CEO’suAytaç Aykanat, önümüzdeki 5 yılın hedeflerini belirlediklerini, zamanında ve hasarsız teslimat taahhütleriyle büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Aykanat, "Hasarsız teslimat sadece müşterilerimizin maliyetlerinin kontrolü açısından değil, aynı zamanda Türk lojistik firmalarının Avrupa’daki yerini güçlendirmesi açısından da son derece önemli.Dünya Bankası tarafından yayımlanan ‘Lojistik Performans Endeksi’ raporuna göre de hasarsız ve zamanında teslimatlar, ülkelerin uluslararası ticaretteki başarılarında belirleyici rol oynuyor.”  dedi.

Bu yaklaşımlarının, ithalatçı ve ihracatçıların kendilerini tercih etmesinde önemli rolü olduğunu vurgulayan Aykanat, “Taşıma sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Buna bağlı olarak insan kaynağı ile araç ve ekipman yatırımlarımız da artıyor. Şu anda 50 özmal aracımızın yanı sıra 100 dedike araçla operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Son iki yılda taşıma sayımızı yüzde 140 artırdık.”diye konuştu.

“Bulgaristan’da ofis açtık, Avrupa’da daha da hızlandık”

Aykanat, İstanbul dışında İzmir ve Bursa’da bölge ofislerinin bulunduğunu, yurtdışındaki ilk yatırımlarını ise Bulgaristan’da gerçekleştirdiklerini anlattı. Avrupaiçi taşıma operasyonlarını Bulgaristan’daki ofisten organize ettiklerini ve bu sayede teslimatlarını hızlandırdıklarını dile getiren Aykanat, “Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında otomotiv, alüminyum, tekstil, sanayi, sağlık, soğutma-ısıtma, kimyasal, endüstriyel, kozmetik ve FMCG gibi birçok sektöre, uygun araç ve ekipman altyapısıyla hizmet veriyoruz.”bilgilerini paylaştı.

Avrupa’da güçlü acente bağlantıları, yaygın lojistik ağı

Aykanat,tümAvrupa ülkeleri ile Türkiye arasında karşılıklı hizmet verebildiklerini ancak Fransa, İspanya, Portekiz, Almanya, Hollanda ve Belçika taşımalarında ayrıca uzmanlaştıklarını aktardı. Yenilikçi ve çevreci vizyonu, güçlü acente bağlantılarıyla Avrupa’da yaygın bir lojistik ağ kurduklarını belirten Aykanat, tecrübeli kadrolarının liderliğinde kara yolu ve intermodal ağırlıklı taşımalarıyla müşterilerinin tüm lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@