banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Eski Pancar Fabrikası Kütüphaneye Dönüştü

Talaşlı imalat sanayinin lideri Tezmaksan, şubat ayında yaşanan deprem felaketinin ardından bölgeye yaptığı yardımlarda çocukları da unutmadı.

Endüstri Güncel 24.04.2023, 09:15 24.04.2023, 09:07 Melike Kaya Bayram
34
Eski Pancar Fabrikası Kütüphaneye Dönüştü

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı etkilere neden olan depremin ardından bölgeye olan yardımlarını sürdüren Tezmaksan, eğitim ve öğretimin devamlılığına olan hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu. Tezmaksan Akademi’nin öncülüğünde, çalışanların bağışları ileMalatya’nın Doğanşehir ilçesinde konteyner kütüphane kuracak olan Tezmaksan, projenin ilk adımını depremden etkilenmeyen eski bir pancar fabrikasını kütüphaneye dönüştürerek attı. Tezmaksan Akademi ekibinin de desteğiyle projenin ikinci ayağında Malatya Valiliği’nin desteğiyle iki adet konteyner kütüphane daha kurulacak.

Tezmaksan Akademi’den eğitim öğretime kütüphane desteği

Bölgede yaşayan insanların ihtiyaçlarını giderme noktasında gerekli yardımlara devam ettiklerini ifade eden Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Sahada yer alan gönüllü ekibimiz, ilk günden bu yana temel ihtiyaçları karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu noktada yetişkinler kadar çocukları da unutmamamız gerekiyor çünkü onların eğitim ve öğretime devam etmesi geleceğimiz açısından çok değerli. Biz de bundan yola çıkarak gönüllü Tezmaksan Akademi ekibimizle kütüphaneler kuruyoruz. Tezmaksan Akademi’nin öncülüğünde yürüttüğümüz projenin ilk etabında depremde yıkılmayan eski bir pancar fabrikasınıkütüphaneye dönüştürdük. Bunun yanı sıra iki tane de konteyner kütüphaneyi bölgedeki çocukların kullanımına sunmak için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Eğitici ve öğretici kitapların yer alacağı kütüphanemizin içeriğini ve sayısını önümüzdeki süreçte diğer bölgeleri de kapsayacak şekilde artırmak öncelikli amaçlarımızdan biri” dedi

Tezmaksan Akademi ile ilgili bilgi de veren  Aydoğdu, 2015 yılında kurulan Tezmaksan Akademi’nin  talaşlı imalat sektörüne CNC, yazılım eğitimleri ve istihdam konusunda destek olduğunu belirterek, “Sanayi ve eğitim arasında köprü kuruyoruz. Talaşlı imalatın ihtiyaçlarına göre 7 farklı branşta ücretsiz eğitimler veren akademimizde bugüne kadar 40 binin üzerinde öğrenciye seminer verildi. Bu sayede 21 farklı ildeki öğrenciler akademimizden yararlanma fırsatı yakaladı” dedi.

Deprem bölgesinde gerçekleştirdikleri desteklere dair bilgiler de veren Hakan Aydoğdu, “Konteyner kütüphane projemizin yanı sıra yine Malatya Doğanşehir’de ve Kahramanmaraş Pazarcık’ta konteyner kentin kurulmasına destek olduk. Ayrıca yine bölgeye bine yakın jeneratör, gıda, hijyen malzemeleri, medikal ürünler, battaniye gibi ihtiyaç malzemeleri de temin ettik. Tezmaksan ekibi olarak deprem süresince 3 hafta sahada yer aldık. İhtiyaç temini noktasında desteklerimiz devam ediyor” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@