banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Form Yerli Üretim Hacmini Genişletiyor

Ar-Ge yatırımlarıyla ve uluslararası iş birlikleriyle adından sıkça söz ettiren Form, yerli üretim ağını genişleterek büyümeye devam ediyor.

Endüstri Güncel 03.11.2022, 11:45 Melike Kaya Bayram
10
Form Yerli Üretim Hacmini Genişletiyor

Form Şirketler Grubu, 57 yıllık tecrübesi, yerli üretime verdiği değer ve başarılı ortaklıklarıyla farklı türdeki yapıların iklimlendirme sistemlerine verimli çözümler sunuyor. 2016 yılının başlarında GAL Ventilation firmasıyla lisans sözleşmesi imzalayan Form, Alman menşeli GAL endüstriyel doğal havalandırma ünitelerini İzmir’deki fabrikasında üretiyor. Yakın zamanda tesis cephelerinde kullanılan GAL LUD-Rdoğal havalandırma panjurlarının üretimine de başlayan Form, yine sektörde bir imza atarak Türkiye’de bu konuda ileri teknolojiyi kullanarak mühendislik çözümleri sunan ilk firma olma özelliğini taşıyor. Tesislerde doğal havalandırma sağlayan GAL endüstriyel cephe panjurları, özel kanat tasarımı sayesinde yağmurlu havalarda dahi, taze hava girişi için yüksek aerodinamik alan (0,43) sağlıyor.

GAL endüstriyel doğal havalandırma üniteleri,sanayi tesislerinin zorlu koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanmış yapısı ile tercih ediliyor. Bakım gerektirmeyen GAL doğal havalandırma üniteleri, yüksek aerodinamik (Cvo = 0.70) verimlilikleri sayesinde elde edilen yüksek hava geçiş katsayıları ile problemli havalandırma ihtiyaçları olan bölgelerde en verimli havalandırmayı sağlıyor. Alüminyum, cam ve demir-çelik gibi yüksek ısı açığa çıkaran üretimlerde ve ayrıca kimyasal proseslerde, etkili bir havalandırma sunuyor. Ürün tasarımı, yağmur suyunu hızlı tahliye edebilen bir yapıda olduğu için, her türlü hava koşulunda havalandırmanın kesintisiz şekilde devamını sağlıyor.

Yerli üretime verdiği önemle üretim hacmini istikrarlı bir şekilde büyüten Form Şirketler Grubu, lisanslı üreticisi olduğu ürünlerin üretimini İzmir’de bulunan fabrikasında gerçekleştiriyor. GAL Ventilation firmasının yanı sıra Lennox, Clivet, Climate Master,Dunham Bush, Montair gibi uluslararası markaların Türkiye temsilcisi olan Form, Lennox paket klimaların da lisanslı üreticisi konumunda. Ayrıca, Japon teknoloji devi Mitsubishi Heavy Industries ile ortaklığa sahip.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@