banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Global Moda Markası COLIN’S Mısır Pazarına 4 Mağazayla Girdi

Global moda markası COLIN’S, faaliyet gösterdiği ülkelerin sayısını 39’a, toplam mağaza sayını ise 575’e çıkardı.

Endüstri Güncel 09.08.2022, 16:15 09.08.2022, 15:17 Melike Kaya Bayram
50
Global Moda Markası COLIN’S Mısır Pazarına 4 Mağazayla Girdi

Dünyanın 38 ülkesinde mağazaları bulunan COLIN’S, mevcut pazarlarda büyürken yeni pazarlara açılmaya da devam ediyor. Kuzey Afrika pazarına 2018 yılında Fas’tan giren marka, 2022’de de 4 mağazayla Mısır pazarına girdi. COLIN’S tüketiciyle buluştuğu 39. ülke olan Mısır’daki yeni mağazalarıyla birlikte yurtdışındaki mağaza sayısını 384’e yurtiçi mağaza sayısını 191’e çıkardı. Markanın 3 kıtadaki 39 ülkede toplam mağaza sayısı ise 575 oldu.

Uluslararası pazarda COLIN’S’i duyurmayı çok önemsediklerini ve yurtdışı planlarını bu doğrultuda şekillendirdiklerini vurgulayan COLIN’S Global Pazarlama ve IK Direktörü Önder Ön şunları ifade etti:

“38 ülkede büyümemizi sürdürürken olası yeni pazarları da uzun süredir inceliyorduk ve bu yıl Mısır’a 4 yeni mağaza ile giriş yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm dünyada 120 milyonun üzerinde müşteriye sahibiz. Müşterilerimize her geçen gün yeni ülkelerden on binleri, yüz binleri eklemek; global bir marka olarak bu başarıyı sürdürmek bize gurur veriyor.”

“Mısır’da da jean denilince akla gelen ilk marka olacağız”

COLIN’S Mısır’daki mağazalarını Kahire’deki Mall of Arabia, Mall of Egypt, City Center Almaza ile Tanta’daki Mall of Tanta’da açtı.  Yeni girdikleri Mısır pazarının markanın büyüme planları içinde önemli bir yeri olduğunu belirten Ön, “Coğrafi, iklimsel ve kültürel çeşitliliği yüksek yabancı pazarlara çok alışık bir markayız. Bu global deneyimimizi kullanarak Mısır’ı da kısa zamanda yüksek marka bilinirliğine ulaştığımız ülkelerden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Bugün başta Rusya, Ukrayna, Belarus, Romanya olmak üzere pek çok ülkede jean denilince akla gelen ilk markayız. Hedefimiz Mısır’da da bu başarıyı elde etmek” diye konuştu.

COLIN’S başarılarını ödüllerle taçlandırıyor

COLIN’S faaliyet gösterdiği pazarlardaki başarılarını hem araştırma sonuçları hem de aldığı ödüllerle ortaya koyuyor. Rusya’da her 2 kişiden 1’inin gardırobunda COLIN’S marka Jean bulunurken, COLIN’S Ukrayna’nın ise en çok bilinen Türk markası olarak başarısını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda Ukrayna’da dört yıl üst üste Retail Awards’ta “En İyi Giyim Markası” seçilen marka, Belarus’ta da dört yıl üst üste Jean Mağaza Zincirleri kategorisinde “Yılın Bir Numaralı Seçimi” oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@