banner143

banner170

banner171

banner157

HAARP Teknolojisi MRBS’DE Tartışılacak

Türkiye’nin askeri radar ve sınır güvenliğine odaklanan teki htisas etkinliği MRBS, 21 Mart’ta başlıyor.

Endüstri Güncel 21.03.2023, 09:45 Melike Kaya Bayram
18
HAARP Teknolojisi MRBS’DE Tartışılacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği - MÜSİAD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 4. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi - MRBS, Hacettepe Beytepe Kongre Merkezinde 21Mart 2023 tarihinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. İki gün sürecek Zirvede yerli ve milli savunma sanayii temsilcileri, inovatif teknolojilerini ve projelerini tanıtacak.

İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen MRBS, askeri radar ve sınır güvenliği alanında ülkemizin en kapsamlı etkinliği olarak dikkat çekiyor.

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz; Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz MRBSyi hacim olarak iki katına ulaştırdık. Türk savunma sanayisinin en son teknolojiyle geliştirdiği projeleri, dost ve müttefik ülkelerden karar vericilerle de buluşturacak olan MRBS, önemli bir ihracat platformu niteliği taşıyor. Sanayicilerimizin ihracatçı vizyonunu destekleyen MRBSde bu yıl önemli iş birliği anlaşmalarının imzalanmasını bekliyoruz. MRBSnin oturumlarında hava, deniz ve kara sınırlarımız için geliştirilen teknolojilerin yanı sıra ülkeleri sınırsızlaştıran inovatif projelere de dikkat çekeceğiz. Kahramanmaraş merkezli depremlerle yeniden gündeme gelen HAARP teknolojisi de MRBSde masaya yatırılacak. Ayrıca Türkiyedeki uzay çalışmalarının geleceği de önemli oturum konularımız arasında yer alıyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@