banner143

banner170

banner171

banner31

İnci Holding’in Üç Şirketi İSO 500'de Yükselişte

İnci Holding, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2023 Araştırması’nda bir kez daha üç şirketiyle yer alma başarısını gösterdi.

Endüstri Güncel 28.06.2024, 13:30 Melike Kaya Bayram
362
İnci Holding’in Üç Şirketi İSO 500'de Yükselişte

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) hazırladığı ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2023 Araştırmasıyayınlandı. Ağırlıklı olarak otomotiv tedarik sanayi alanında hizmet veren İnci Holding’in üç şirketi bu yıl da en büyük 500 sıralamasına girmeyi başardı. 

Net satışlar, üretimden satışlar, ihracat, vergi öncesi dönem kar/zarar, FAVÖK kâr/zarar gibi bilgilerin derlenmesiyle oluşturulan anket bazlı araştırmaya göre, İnci Holding’in üç şirketi en büyük 500 sıralamasına girdi.

Türkiye'nin binek ve hafif ticari araç sac ve alüminyum jant üretim lideri Maxion İnci İSO 500 Listesinde, beş sıra yükselerek 137’nci sıraya yerleşti. İnci GS Yuasa ise geçen yıla göre 19 sıra yükselip 214’üncü sırada yer alarak Türkiye’nin lider akü şirketi oldu. Ağır ve ticari araç sac jant üreticisi ve sektör lideri Maxion Jantaş da bir sıra yükselerek 318’inci sırada yer aldı.

İnci Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Şafak Ozan, 18 yıldır İSO 500 listesinde yer almanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Global ortaklarımızla her geçen yıl üretim kapasitelerimizi arttırıyor, satış ve ihracat gücümüzü daha ileriye taşıyoruz. Maxion İnci ve Maxion Jantaş kuruluşlarımızda küresel pazarda en büyük jant üreticisi Brezilyalı Maxion Wheels Grubu ile ortağız. Birlikte 5. üretim tesisimizi açtık ve 6. üretim tesisimizin yatırımına odaklanmaya devam ediyoruz. Akü tarafında ise Japon teknolojisiyle güçlendirdiğimiz İnci GS Yuasa kuruluşumuzda mevcut kapasite artışına ek olarak, traksiyoner uygulamalarda da hızla gelişen bir trend olan lityum iyon bataryalara yönelik açılımlarımız sürüyor. Yatırımlarımızla bir yandan ortaklık kültürümüzü geliştirirken bir yandan da teknolojik altyapımızı güçlendiriyor ve birlikte büyüyoruz. 3 kuruluşumuzun da yükselişe geçmesiyle, ihracat gücümüzle de ülke ekonomisine katkılarımızı büyütmekten gurur duyuyoruz. Başarımızda emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@