banner24

banner170

banner171

banner26

İnci Radar ve İnci GS Yuasa Girişimcileri İnovasyona Çağırıyor

İnci GS Yuasa; üretim ortamlarında kullanılan yoğun ısıyı azaltan veya daha etkili bir şekilde yöneten inovatif teknolojiler için girişimcileri davet ediyor.

Endüstri Güncel 11.07.2024, 11:00 Melike Kaya Bayram
311
İnci Radar ve İnci GS Yuasa Girişimcileri İnovasyona Çağırıyor

İnci Holding ile Japon akü devi GS Yuasa’nın iştiraki, Türkiye’nin en büyük akü üreticisi ve sektörünün ihracat lideri İnci GS Yuasa, teknoloji tedarikçilerinden inovatif fikirler bekliyor. İnci Radar ve İnci GS Yuasa; “Isı İzolasyonu ve Enerji Verimliliği ile Ortam İklimlendirme ve Ergitme Potalarında Enerji Verimliliği” konularında inovasyon sunabilecek ilgililere çağrı yapıyor. Çağrıda, teknoloji tedarikçilerinden; ısı emici malzemeler, soğutma teknolojileri, ısı geri kazanım sistemleri, verimli yakma sistemleri, alternatif enerji kaynakları ile ısıtma sistemleri, ergitme ocaklarındaki ısıtma teknolojileri, dolaşım sistemleri, etkili izolasyon çözümleri, HVAC sistemleri, filtreleme teknolojileri, otomatik ısı kontrol ve optimizasyon sistemleri gibi çözümler bekleniyor.

Ayrıca ortam sıcaklığını azaltarak çalışanların konforunu artıran ve sağlıklarını koruyan, enerji verimliliği sağlayan ve sürdürülebilir olan, mevcut sistemlere entegre edilebilen uygulanabilir projeleri etkin mali çözümlerle sunmaları isteniyor.  

Şirket, aradığı teknoloji tedarikçisi özelliklerini ise şöyle sıraladı:

  • Çevresel Uyum ve Sürdürülebilirlik: Teknoloji tedarikçisinin sunacağı çözümler çevre dostu malzemeler kullanarak üretilmiş olmalı ve çevresel etkileri en aza indirgemelidir.
  • İnovatif Malzeme Teknolojileri: Yenilikçi malzeme teknolojilerine odaklanan tedarikçiler tercih edilecektir. Örneğin, ısıyı etkili bir şekilde yöneten hafif ve dayanıklı malzemeler kullanılabilir.
  • Dayanıklılık ve Performans: Çözümler, üretim ortamlarındaki zorlu şartlara dayanıklı olmalı ve uzun ömürlü performans sunmalıdır.
  • Enerji Verimliliği: Teknoloji tedarikçisinin sunduğu çözümler, enerji tüketimini minimize ederek maliyet etkin olmalıdır.
  • Entegrasyon Yetenekleri: Çözümler, mevcut üretim sistemlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmeli ve uyumlu çalışmalıdır.
  • Maliyet Etkinliği: Çözüm maliyet etkin olmalıdır, işletmeler için uzun vadeli ekonomik avantajlar sunmalıdır.

Çağrıya katılmak isteyen teknoloji tedarikçileri, başvurularını 29 Temmuz 2024 tarihine kadar https://inciradar.com/ üzerinden yapabilecekler.

İşlerini büyütme fırsatı sunuyor

Üç modüllü kapsayıcı yapısı ile geliştirdiği teknolojiye değer katan İnci Radar, teknoloji alanında faaliyet gösteren girişimcileri, İnci Holding ve ağındaki tüm profesyonellerle bir araya getirerek girişimcilere işlerini büyütme, sektör oyuncuları ise mevcut sorunlarına çözüm fırsatları bulabilecekleri bir ekosistem sağlıyor.

Üç farklı alanda destek sağlıyor

Karşılıklı sinerji oluşturulabilmesi için İnci Radar’a, İnci Holding’in stratejik odak alanlarıyla paralel şekilde enerji depolama, Endüstri 4.0, otomotiv, tedarik zinciri-lojistik ve endüstride sürdürülebilirlik alanlarında çözüm sunacak teknoloji şirketleri başvurabiliyor. Program, ağ oluşturma, mentorluk-danışmanlık ve doğrudan yatırım fırsatı olmak üzere 3 farklı alanda sunduğu desteklerle, girişimcilere büyüme odaklı değer katmayı amaçlıyor.

Programa kabul edilen girişimler, İnci Holding ve ağında yer alan sanayi kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları, yatırımcılar ve mentorlar gibi tüm paydaşlara ulaşma fırsatı yakalıyor; bu girişimlere ayrıca eşleştirme ve danışmanlık desteği de sunuluyor. Teknoloji firmasının geliştirdiği çözüm önerisi, İnci Holding Grup şirketlerinin ve tedarikçilerinin iş problemlerine yönelik ise Pazar Uyumu Testi de yapılabiliyor.

İnci Radar girişimcileri yatırım fırsatları için ise, İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi şirketiyle doğrudan görüşme ve kendini tanıtma imkanı bulabiliyor. Vinci ayrıca, kriterlerinin uygunluğuna göre girişimciyi ağında yer alan diğer risk sermayesi ve kurumsal risk sermayesi ile iletişim kurması için de yönlendirebiliyor.

Programla ilgili tüm detaylara, https://inciradar.com/ web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@