banner143

banner170

banner171

banner26

Kaleseramik, Seramik Sektörünün Küresel Buluşması Coverings 2022’ye Hazırlanıyor

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş: “Sürdürülebilirlik temalı standımızda ‘İyi Bak Dünyana’ mesajı vereceğiz”

Endüstri Güncel 24.03.2022, 09:15 Melike Kaya Bayram
76
Kaleseramik, Seramik Sektörünün Küresel Buluşması Coverings 2022’ye Hazırlanıyor

ABD’nin en büyük, dünyanın ise, sayılı seramik fuarlarından biri olan Coverings’in, her yıl olduğu gibi bu sene de küresel seramik sektörünün en önemli buluşma yeri olması bekleniyor. Türkiye’nin lider Avrupa’nın 6’ncı dünyanın 17’nci büyük seramik karo üreticisi Kaleseramik de bu önemli organizasyona, hayata değer katan sürdürülebilir ürün ve tasarımlarıyla katılıyor.

Prestijli markalarının en yeni koleksiyonlarıyla birlikte, bu yılda özellikle seramik sektöründe devrim niteliği taşıyan Kalesinterflex ürünüyle fuarın ilgi odağı olmayı hedefleyen Kaleseramik fuarda; seramiğin konvansiyel kullanımını genişleten ve kullanıcılara sınırsız yaratıcılığın kapılarını açan Kalesinterflex’in, yeni kullanım alanlarını öne çıkaracak.

PRESTJİLİ MARKALARININ EN YENİ ÜRÜNLERİNİ DÜNYA PAZARINA SUNACAK

Bu yıl 5- 8 Nisan tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenecek olan Coverings 2022 için çalışmalarını tamamlayan Kaleseramik; her biri alanında öncü markalar olan Çanakale Seramik, Kalebodur, Edilcuoghi, Edilgres ve T-ONE by Kale’nin en yeni ürün ve tasarımlarıyla yer alacak.Kaleseramik fuarda; özgün mimarinin vazgeçilmez malzemesi Kalesinterflex’ten doğan yeni ürün grubu T-One by Kale ve geleceğin teknolojisini tasarımla birleştiren Sinterflex ürünlerinin yanı sıra yine yüzeyde metalik bir hava yaratan yeni ürün grubu Marmo Metallo ile Çanakkale Seramik’in yeni koleksiyonu Formart ve Urban serisi ürünlerini dünya pazarına sunacak.

LAS VEGAS’TAN TÜM DÜNYAYA İYİ BAK DÜNYANA’ MESAJINI VERECEK

Katıldığı fuarlarda, aynı zamanda stant tasarımına da özel önem veren ve stantları ile fark yaratan Kaleseramik; Coverings 2022’de yine özel bir stant konsepti ile yer alacak. Kaleseramik Konsept ve Tasarım Bölümü'nün imzasını taşıyan 112 metrekarelik standında; Kale Grubu’nun daha iyi yaşamın inşası için başlattığı “İyi Bak Dünyana” hareketi çerçevesinde, katılımcılarına etkileşimi yüksek ve ilham veren özel bir konsept ile deneyim sunmaya hazırlanıyor.

“YURT İÇİ VE YURT DIŞI PAZARLARDA ÇOK İYİ BİR YIL GEÇİRDİK”

2021 yılında faaliyet gösterdikleri karo,vitrifiye ve armatür pazarlarında, pazarın üstünde bir büyüme gösterdiklerini vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Yurt içi pazarlarda olduğu gibi,yurt dışı pazarlar da büyüme ve karlılık alanında başarılı bir yıl geçirdik. Özellikle ihracat noktasında 2022 yılı sonu itibariyle 150 milyon dolara ulaşma gibi bir hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak adına daAmerika, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinde, pazarlama ve satış yapmak üzere bölgesel ofisler kurmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor. Pandeminin etkisinin azalacağını düşündüğümüz önümüzdeki süreçte bu çalışmalarımızı daha da hızlandırmayı planlıyoruz. Dünyanın dört bir yanında ürünlerini, 100’ün üzerinde ülkeye ihraç eden bir şirket olarak amacımız; ihracattaki başarımıza yeni bir halka eklemek ve Kaleseramik’i küresel pazarın lider firmalarından biri haline getirmek” diye konuştu.

“COVERİNGS’DE ÜRÜN, STANT VE TEMAMIZLA FARK YARATMAK İSTİYORUZ”

“Bunun için de uluslararası ihtisas fuarlarını önemli bir araç olarak görüyoruz. Sektörün alıcı ve satıcı taraflarını buluşturan bu fuarlar; bizim için hem yeni ürünlerimizi tanıtmak hem uluslararası tüketici ve profesyonellere ulaşmak adına çok önemli bir görevi görüyorlar. Fuarların bu özelliğinden faydalanarak, yurt dışında daha fazla insana ulaşmaya ve ürünlerimizi daha uzak pazarlara ulaştırmaya çalışıyoruz.Coverings de seramik sektöründe küresel oyuncularını bir araya geldiği çok önemli bir fuar.Bu nedenle de LasVegas’ta bu yıl düzenlenecek Coverings 2022’ye özel olarak hazırlandık. Fuarda,prestijli markalarımızın en yeni ürünlerini tanıtmanın yanında, aynı zamanda başlattığımız ‘İyi Bak Dünyana’ hareketi doğrultusunda tüm katılımcılara sürdürülebilirlik mesajı vereceğiz. Kaleseramik olarak, bu fuarda da yine geleceğin mimarisine ışık tutan ürünlerimiz, özel tasarım standımız ve gezegene sahip çıkma temamızla fark yaratacağımıza inanıyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@