banner24

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

Karsan, İtalya Pazarında Çıtayı Yükseltiyor

Global Brand Awards 2022’de, ‘Avrupa’nın En Yenilikçi Ticari Araç Markası’ unvanıyla ödüllendirilen Karsan, İtalya’daki atağını devam ettiriyor.

Endüstri Güncel 19.12.2022, 12:15 Melike Kaya Bayram
61
Karsan, İtalya Pazarında Çıtayı Yükseltiyor

“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla ileri teknolojili sürdürülebilir mobilite çözümleri sunan Karsan, yurtdışındaki atağını sürdürüyor.Hedefleri doğrultusunda Avrupa’daki yapılanmasını daha da kuvvetlendirecek anlaşmalara imza atan Karsan, elektrikli toplu taşıma dönüşümünde Avrupa’nın en önemli ülkelerinden olan İtalya’da varlığını güçlendirmeye devam ediyor. İtalya merkezli kamu alımları şirketi Consip ile 2021 yılında 80 e-ATAK için çerçeve anlaşma imzalayan Karsan, bu anlaşma kapsamında farklı operatörlerden de toplam 55 adet e-ATAK siparişi almıştı. Bu siparişlerine bir yenisini daha ekleyen Karsan, İtalya’da Consip çerçeve sözleşmesi kapsamında, ülkenin en büyük operatörlerinden Start Romagna’nın ilk elektrikli araçları olacak olan 27 adet e-ATAK için de sipariş aldı.

İtalya’da hedef 2023 yılında liderlik!

2023 yılında teslim edilecek bu sipariş ile Karsan, Consip ile 2021 yılında 80 e-ATAK için imzaladığı çerçeve anlaşma kapsamındaki tüm siparişleri almış oldu. Karsan’ın, Avrupa’da 2021 yılında elektrikli midibüs segmentinin lideri olduğunun altını çizen Karsan CEO’su Okan Baş, “Bu siparişle birlikte e-ATAK, şimdiden 2023 yılında da İtalya’da elektrikli midibüs segmentinin lideri olacak gibi görünüyor” dedi. 2023’te İtalya’nın dört bir yanında Karsan elektrikli araçlarının hizmet vereceğini vurgulayan Okan Baş, “İtalya pazarı elektrikli toplu taşıma dönüşümünde Avrupa’da önemli bir noktada yer alıyor. Karsan da bu dönüşümün en önemli oyuncularından birisi. Otomotiv sanayisinde Avrupa’nın lokomotif ülkelerinden birisinde bu başarıları elde ediyoruz, bu bizim için çok büyük bir gurur kaynağı” diye konuştu.

İlk 5 markadan biri olacağız!

Bu pazarda Karsan’ın elektrikli araçlarıyla ciddi büyüme hedefleri olduğunu ifade eden Okan Baş, şöyle devam etti: “Daha önceki Consip ve TPER 18 metre e-ATA siparişlerinin ardından Start Romagna siparişi ile birlikte Karsan’ın gelecek sene İtalya’daki elektrikli araç parkı toplamda 150 adediaşacak. Elektrikli toplu araç dönüşümündeki artışla birlikte; İtalya’da 2023 sonunda elektrikli araç pazarında ilk 5 markadan biri olmayı hedefliyoruz. Ayrıca İtalya merkezli Karsan Europe şirketimizle 2023 itibarıylavarlığımızı daha dagüçlendirecek yönde adımlar atıyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@