banner75

banner74

Oyak Renault yeniden üretime başlıyor…

Groupe Renault ve Oyak Renault 27 Nisan Pazartesi itibari ile üretime başlama kararı aldı. Karar yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

Endüstri Güncel 27.04.2020, 09:21 07.05.2020, 17:05 Serkan KIRAÇ
132
Oyak Renault yeniden üretime başlıyor…

Bir süredir Koronavirüs tedbirleri amacıyla üretime ara veren birçok marka gibi geçici duruş kararı alınan Renault fabrikalarında marka tarafından, ilk olarak çalışanların sağlığı için gerekli tedbirler alınarak 27 Nisan Pazartesi günü itibari ile üretime geçilme kararı alındı.

Yapılan karar açıklamasında şu bilgiler paylaşıldı: “Groupe Renault ve Oyak Renault olarak, ilk önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığının korunmasıdır.

Başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararasıotoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde alınmıştır.

Bu doğrultuda, üretim faaliyetlerimize 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlama kararı aldık.

Üretimimize verdiğimiz geçici ara sırasında yapılan çalışmalar kapsamında, personel servisleri, üretim hatları, tüm çalışma ve ortak kullanım alanlarında sosyal mesafeyi ve korunma tedbirlerini kapsayacak şekilde gerekli önlemler alınmıştır. Bunlara ek olarak, ekiplerin çalışma saatleri de sosyal teması en aza indirecek şekilde yeniden planlanmıştır. Hijyen kuralları ve koruyucu önlemler hassasiyetle uygulanmaya devam edecektir.

Ayrıca, uyulması gereken yeni çalışma kuralları ve önleyici tedbirler konusunda tüm çalışanlarımız bilgilendirilmiş ve birim yöneticilerimize yönelik eğitimler gerçekleştirilmiştir. Üretime başlayacağımız ilk gün, tüm çalışanlarımız bu eğitimleri tamamlayıp işbaşı yapabilecektir.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-1°
açık
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@