banner39

banner74

Polifarma, Covid-19 güvenli üretim belgesi aldı

Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun üretim yaptığı tespit edilen Polifarma İlaç, Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı.

Endüstri Güncel 14.08.2020, 14:10 Serkan KIRAÇ
123
Polifarma, Covid-19 güvenli üretim belgesi aldı

Türkiye sağlık sektöründe 34 yıldır üretim yapan yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, Covid-19 sürecinde güvenli üretimini tescilledi. Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılan denetimleri geçerek Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun üretim yaptığı tespit edilen Polifarma İlaç, Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı.

Yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma İlaç, koronavirüspandemisine karşı üretim tesislerinde aldığı önlemlerle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimlerinin ardından uluslararası geçerliliği bulunan Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.Yapılan denetimlerin ardından verilen bu belgeyle Polifarma, TSE’nin yayınladığı Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun olarak üretim yaptığını ve hijyeni en üst düzeyde tuttuğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Uluslararası geçerliliğe sahip Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, üretim tesisinden giriş çıkışlara, yemekhanelerden ofise kadar tüm alanlarda enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planları dahilindeki önlemlere uyulup uyulmadığı, temizlik ve dezenfeksiyon planları hazırlanıp hazırlanmadığı gibi birçok konunun incelenmesi sonucunda veriliyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu: “Tüm dünya zorlu bir dönemden geçiyor. Bu süreçte yerli ve milli bir şirket olarak koronavirüs sürecinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Hastalığın tedavisi için kollarımızı sıvadık. Yoğun bakımda bulunan ve oral yoldan beslenemeyen hastaların tedavisinde kullanılmak üzere özel izinle ilaç üretimini gerçekleştirip koronavirüsle mücadelede yerimizi aldık. Ayrıca, bu süreçte çalışma arkadaşlarımız ile onların ailelerinin sağlığı ve güvenliği için tüm tedbirleri aldık.  Ciddi tedbirler sonrasında verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi ile de bunu tescillemiş olduk” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-2°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@