banner24

banner72

banner171

banner31

Rolls-Royce, Mng Havayolları İle Totalcare® Anlaşması İmzaladı

Rolls-Royce, MNG Havayolları ile iki ilave Airbus A330-300 P2F kargo uçağına güç sağlayan Trent 700 motorları için TotalCare® anlaşması imzaladı.

Endüstri Güncel 18.11.2021, 16:30 Melike Kaya Bayram
101
Rolls-Royce, Mng Havayolları İle Totalcare® Anlaşması İmzaladı

Rolls-Royce, MNG Havayolları ile iki ilaveAirbus A330-300 P2F kargo uçağına güç sağlayan Trent 700 motorları için TotalCare® anlaşması imzaladı.İstanbul merkezli MNG Havayolları’nın filosunda halihazırda, Trent 700'ün güç sağladığı ve TotalCare hizmet desteğine sahip bir A330-200F uçağı bulunuyordu.

İmzalanan bu anlaşma ile MNG Havayolları’na, uçulan saat başına ödeme mekanizması aracılığıyla Trent 700 motorları için sabit bir işletim ve bakım maliyeti sağlanacak. MNG Havayolları ayrıca müşterileri için daha iyi bir ekonomi yaratarak, filo verimliliğini destekleyecek. Rolls-Royce’un gelişmiş motor sağlığı izleme sistemi ve Trent 700'ün hizmet süresince gerçekleştirdiği 60 milyonu aşkın uçuş saatinden elde ettiği motor bilgisi sayesinde ise, gelişmiş uçak elverişliliği sağlanacak.

Rolls-Royce’un sağladığı TotalCare hizmeti yalnızca yolcu taşıyan havayollarına değil, aynı zamanda hava kargo taşıyıcılarına da dünya standartlarında destek vermeye devam ediyor. Destek verdiği bu alanlara ek olarakTotalCare hizmeti, motor bakım planı sunan bir hizmet olmaktan öte, aynı zamanda öngörülebilirliğe ve güvenilirliğe de dayalı bir hizmet anlayışı olma özelliğini taşıyor.

Kombine yolcu ve kargo uçakları için yüzde 60'tan fazla pazar payı ile A330 için tercih edilen bir motor konumunda olan Trent 700, ayrıca A330 kargo uçağına en yüksek itiş gücünü sağlıyor. Bu sayede Trent 700, diğer motor seçeneklerine kıyasla ekstra yük kapasitesini de kullanıcılarına sağlıyor. Trent 700, daha az CO2 salınımıve A330 üzerinde çalıştırılacak en ekonomik motor olmasının yanı sıra, yüzde 99,9 sevkiyatemniyeti ile de sektöre güven sunuyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rolls-Royce Müşterilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Kelly, şunları söyledi: “TotalCare hizmetimizle MNG Havayolları'nın A330 filosuna destek vermeye hız kesmeden devam ediyoruz. Trent 700 motoru, A330 uçağı için pazar tercihi olduğunu kanıtlamış bir motor. Hizmetlerimiz, MNG Havayolları’nın elde edeceğiavantajları en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak.”

MNG HavayollarıGenel Müdürü Ali Sedat Özkazanç ise, “Büyüyen filomuzla müşterilerimizi memnun etmeye, ülkemizde ve sektördeki lider konumumuzu sağlamlaştırmaya devam ediyoruz. A330 kargo filomuzu maksimum operasyonel güvenilirlik seviyesinde ve bakım maliyetlerimizi de minimum seviyede tutmamız gerekiyor. TotalCare anlaşmamız ise Rolls-Royce’unbu motorla ilgili uzun yıllara dayanan uzmanlığından faydalanarak tam da bunu yapmamızı sağlıyor. TotalCare hizmetini bizlere sağladığı için Rolls-Royce'a teşekkür ederiz.” diyerek konuyla ilgili yorumlarını aktardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@