banner143

banner72

banner164

banner171

banner157

banner165

Schneider Electric, BlokSeT Lean ile Düşük Karbonlu Bir Geleceği Destekliyor

Schneider Electric, veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinin sürdürülebilir geleceği için BlokSeT Lean alçak gerilim panosunu geliştirdi.

Endüstri Güncel 28.03.2024, 11:00 Melike Kaya Bayram
246
Schneider Electric, BlokSeT Lean ile Düşük Karbonlu Bir Geleceği Destekliyor

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, dijital ekonominin temel taşlarından olan veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinin sürdürülebilir geleceği için BlokSeT Lean alçak gerilim panosunu geliştirdi.

Yapılan araştırmalara göre, yarı iletken endüstrisi küresel karbon emisyonlarının yaklaşık %2'sini oluşturuyor. Veri merkezleri de artan dijital hizmet talebini karşılamak için gereken enerjiyi sağlamak amacıyla sunucular, soğutma sistemleri ve diğer ekipmanlara güç sağlamak için büyük miktarda elektrik tüketiyor. Bu durum, sektörlerin karbon ayak izine negatif şekilde yansıyor.

Schneider Electric’in BlokSeT Lean çözümü, şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Bu ürün grubu enerji dağıtım sistemlerini sadeleştirerek kurulumu, devreye almayı ve bakımı kolaylaştırıyor. Gerçek zamanlı termal izleme çözümü, gelişmiş kablosuz bağlantı ve öngörücü bakım özellikleri sayesinde yüksek enerji tasarrufuna imkan tanıyor ve enerji dağıtım sistemlerinin güvenilir ve verimli çalışmasını sağlıyor.

Veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinde sürdürülebilir çözümlerin benimsenmesi, enerji tüketimini ve işletme maliyetlerini azaltırken, şirketlerin regülasyonlarla uyumluluklarını sağlıyor ve tüketicilerin çevresel sorumluluk taleplerini karşılamalarına yardımcı oluyor. Bu doğrultuda geliştirilen BlokSeT Lean, enerji dağıtım sistemlerinin enerji verimliliği düzenlemelerindeki değişikliklere, enerji maliyetlerine ve diğer faktörlere uyum sağlamasına olanak tanıyarak operasyonların geleceğe hazırlanmasına destek sunuyor.

EcoStruxure™ IoT özellikli çözümlerle, alçak gerilim panosu verileri kablosuz bağlantı yoluyla gerçek zamanlı olarak toplanıp analiz edilebiliyor ve operatörlere önleyici ve öngürücü bakım analizi sağlanabiliyor.

Bu özellikleriyle BlokSeT Lean, alçak gerilim güç dağıtımının düşük karbonlu geleceği için umut verici bir çözüm olarak öne çıkıyor. Bu inovatif alçak gerilim panosu, veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinin daha sürdürülebilir ve çevresel açıdan sorumlu bir geleceğe geçişine yardımcı oluyor. Düşük karbonlu güç dağıtım çözümlerini benimseyen işletmeler ise karbon ayak izlerini azaltırken, operasyonel verimliliği artırıyor ve çevresel açıdan sorumlu şirketler olarak itibarlarına güç katıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@