banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Şişecam 2022 yılı Dijital Faaliyet Raporunu yayınladı

Cam ve kimyasallar sektörlerinin küresel oyuncusu Şişecam'ın 2022 yılı Dijital Faaliyet Raporunu yayınlandı.

Şişecam 2022 yılı Dijital Faaliyet Raporunu yayınladı

14 ülkedeki 24 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren cam ve kimyasallar sektörlerinin global oyuncusu Şişecam, değer yaratan faaliyetlerini ve sürdürülebilir gelecek vizyonunu ortaya koyan ‘Geleceğin Peşinde’ başlıklı Dijital Faaliyet Raporunu yayınladı.

Yayınlanan dijital raporda, Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kırman, Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici’nin Şişecam 2022 yılı faaliyetleriyle ilgili röportajlarıda yer alıyor. Bu videolarda Şişecam’ın yatırımlarından 2023 hedeflerine,organizasyonel dönüşüm hamlesinden CareforNext sürdürülebilirlik stratejisine ve Ar-Ge yatırımlarına kadar şirket ile ilgili merak edilen konular detaylandırılıyor.

Şişecam,4 kıta ve 14 ülkeye yayılan geniş üretim ağıyla 2022 yılını sürdürülebilir büyüme yolculuğuna devam ederekbaşarıyla kapattı. Üretim, tedarik ve lojistik anlamda ortaya çıkan kırılmaların global ölçekte her sektörü etkilediği bir ortamda yatırımlarına ve hedeflerine kararlılıkla yürümeye devam etti.

2022 yılı finansal sonuçlarına göre Şişecam’ın mali yıla ilişkin konsolide net satışları 95,3 Milyar TL (5,8 Milyar dolar)seviyesine ulaşırken, Türkiye’den gerçekleştirdiği ihracat ise 1,1 Milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye’den yapılan ihracat ile Türkiye dışı üretimden satışlarının toplamını ifade eden uluslararası satışların konsolide satışlar içindeki payı ise yüzde 63 seviyesinde oldu. Şişecam 2022 yılı boyunca 5,8 Milyon ton cam, 4,9 Milyon ton soda külü ve 4,4 Milyon ton endüstriyel hammadde üretimi gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@