banner143

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Şölen, Harvard Business School'un Field Immersion Proje Ortağı Seçildi

HBS, 15 ülkede 15 şehri kapsayan 171 Field Immersion Projesi ortağından biri olan Şölen, HBS yüksek lisans öğrencilerini bir hafta boyunca konuk etti.

Endüstri Güncel 18.05.2023, 09:00 18.05.2023, 08:44 Melike Kaya Bayram
23
Şölen, Harvard Business School'un Field Immersion Proje Ortağı Seçildi

Harvard Business School'un (HBS) 15 ülkede 15 şehri kapsayan 171 Field Immersion Projesi ortağından biri olan Şölen, HBS yüksek lisans öğrencilerini bir hafta boyunca konuk etti. Proje ortağı şirketler, binden fazla Harvard Business School öğrencisini tesislerinde ağırlayarak üretim süreçleri ve pazar hakkında bilgiler paylaşacaklar ve onlarla yeni projeler üretecekler.

Şölen CEO’su Erdoğan Çoban, “Globalleşme anlamında önemli adımlar atan şirketimizin Harvard Business School gibi dünyanın işletme alanında köklü eğitim kurumlarından biriyle yaptığı iş birliğinden mutluluk duyuyoruz. HBS’un Field Immersion Projesi kapsamında sektörümüzden tek şirket olarak seçilmemiz de bizi ayrıca gururlandırdı. Gençleri daima dinleyen ve onların dinamik vizyonunu yaptığı işlere yansıtmayı önemseyen bir şirket olarak, Field Immersion projesinin dünyanın 15 farklı ülkesindeki ortaklardan biri olduk. Bu projeyle, gençlerin yaratıcılıklarını destekliyor, iş hayatını deneyimlemelerine olanak sağlıyoruz. Şölen demek, her zaman inovatif, fark yaratan ürünler demektir. Markalarımızın global başarılarında inovasyona verdiğimiz önem ve tüketici beklentilerini öngören yenilikçi bakış açımızın rolü çok büyük. HBS öğrencileriyle ekiplerimizin birlikte hazırlayacağı yeni iş geliştirme ve pazarlama projelerini heyecanla bekliyoruz” dedi.

Şölen proje liderlerinin bir hafta boyunca öğrencilerle yaptıkları çalışma toplantılarının, onların iş hayatını, atıştırmalık pazarını ve üretim dinamiklerini yakından görme ve pratik yapma imkanı sağladığını belirten Çoban, "Öğrencilerin iş hayatını ve üretimi yerinde deneyimlemelerinin, onlara okulda edinmeleri mümkün olmayan içgörüler katacağına inanıyoruz” dedi.  

 

FIELD Immersion, HBS yüksek lisans öğrencilerinin iş yaşamını yerinde deneyimlemelerini, somut projelerin içinde yer alarak bilgi ve deneyimlerini geliştirmelerini sağlamak üzere tasarlanmış bir program. Şölen proje liderleri, mart ayından bu yana HBS öğrencileriyle çalışma yürütüyordu. Bu ilk aşamada, Şölen ekip liderlerine proje fikirlerinin sunan HBS yüksek lisans öğrencileri, bu çalışmalardan edindikleri verilerle proje önerilerini geliştirerek yönetime sundular. Öğrenciler, proje ortağı şirket tarafından verilen bilgiler ve somut iş hedefleri doğrultusunda yeni bir ürün, hizmet veya yeni bir müşteri deneyimi geliştirerek ve "yaparak öğrenme" fırsatı yakalıyorlar. Bu deneyim, öğrencilere bir sınıf çalışmasında edinmeleri mümkün olmayan artı bir değer sunarken, aynı zamanda ortak akıl ve takım çalışması becerilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor.

 

İşletme Profesörü ve FIELD Immersion Fakülte Başkanı Carrie Elkins, "Şölen ve tüm FIELD Immersion proje ortağı kuruluşlara yaptıkları her şey için son derece minnettarız. Öğrenciler sınıf çalışmalarında almaları mümkün olmayan benzersiz bir deneyim kazandılar. Proje ortağı firmaların da öğrencilerimizin bilgi ve inovatif bakış açısından fayda sağlamasını umuyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@