banner143

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

TSE İdari Binasının İklimlendirme Konforu Mitsubishi Heavy ile Sağlanıyor

Form, yüksek teknoloji ve enerji verimliliğine sahip ürün gamıyla, farklı fonksiyonlardaki yapılara değer katacak iklimlendirme çözümleri sunmaya devam ediyor.

Endüstri Güncel 16.01.2023, 15:15 Melike Kaya Bayram
27
TSE İdari Binasının İklimlendirme Konforu Mitsubishi Heavy ile Sağlanıyor

Gücünü 57 yıllık Form tecrübesi ve Mitsubishi Heavy’nin üstün Japon teknolojisinden alan Form MHI Klima Sistemleri, Ankara’daki TSE (Türk Standartları Enstitüsü) idari binasının iklimlendirme ihtiyacına yüksek enerji verimliliğine sahip Mitsubishi Heavy HeatPump ve HeatPump Recovery VRF sistemleriyle çözüm sunuyor.

TSE idari binasının iklimlendirmesi 74 adet HeatPump dış ünite, 97 adet HeatRecovery dış ünite; 768 adet kanallı, 77 adet duvar tipi ve 1,175 adet kaset tipi klima olmak üzere 2,020 adet de iç ünite ile sağlanıyor.

Soğutma ve ısıtma ihtiyaçları farklı olan çoklu mahalleri özel bir kontrol yöntemi ile birleştiren HeatPump sistemi, aynı anda farklı mekânların iklimlendirmesini sağlıyor. Büyükmekânlarda ısıtma ve soğutma yapabilme özelliği ile farklı yönlere bakan ve binanın cephelerine göre ısı yükleri değişiklik gösteren yapılar için de oldukça uygun bir sistem olmasıyla tercih ediliyor.

Heat Recovery ise eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapan ısı geri kazanımlı sistemi ile enerji verimliliği yüksek bir iklimlendirme sağlıyor. Dış ünite; her bir iç ünitenin bağımsız olarak iç ortam şartlarına ve ihtiyaçlarına göre ısıtma ya da soğutma için çalışmasına imkan tanıyor. Patentli CHCC – Sürekli Isıtma Kapasitesi Kontrol Özelliği teknolojisi ile de bir süre sonra enerji kaybına neden olan defrost çevrimine yenilikçi bir çözüm sunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@