banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

TÜSİAD SD² 5. Çağrı Dönemi Başarı Hikayeleri Açıklandı

TÜSİAD’ın, sanayinin dönüşümüne destek sağlamak amacıyla beş yıldır yürüttüğü TÜSİAD SD2 Programı’nın 5. Çağrı Dönemi Başarı Hikayeleri açıklandı.

Endüstri Güncel 07.07.2022, 11:30 Melike Kaya Bayram
43
TÜSİAD SD² 5. Çağrı Dönemi Başarı Hikayeleri Açıklandı

Törenin açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masa Eşbaşkanı Başkanı Perihan İnci yaptı.

TÜSİAD SD2 Programı hakkında görüşlerini paylaşan Orhan Turan,şunları aktardı: “2018 yılından bu yana iş dünyasının dijital dönüşüm yolculuğunda arz ve talep tarafının buluşmasına ve birlikte üretmelerine katalizör oluyoruz. TÜSİAD SD2 teknoloji kullanıcısı şirketlerimize ihtiyaçları ve sorunları için çözüm bulabildikleri bir kanal oluyor. KOBİ ölçeğindeki teknoloji tedarikçilerimize ise geliştirdikleri dijital çözümlerinin müşteri doğrulaması ve ticarileşmesi için fırsat sunuyor.

Dijital ekonomi ekosistemine azami katkıyı sağlamak hedefiyle ve geçmiş beş yıldaki edinimlerimizle Programın kendi dinamik dönüşümü yönünde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çerçevede geliştirdiğimiz TÜSİAD SD² Dijital Platformu paydaşlarımıza 7/24 erişim ve görünürlük fırsatı sağlarken, kullanım senaryoları kütüphanesi işlevi de görüyor. Başarı Hikayeleri Töreni ile açıklanan çözümler de ilham verici yeni örnekler olarak bu kütüphanemizi daha da zenginleştirecek. İş dünyasının ihtiyaçlarına daha geniş bir perspektifte cevap verebilmek amacıyla Programın kapsayıcılığını geliştirme yönünde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çerçevede, önümüzdeki dönemde dijital dönüşüm danışmanları ve kurumsal yatırımcılar da Platform'da yer alabilecek. Oluşturulan bu yapının sadece Program paydaşlarına değil, ülkemiz inovasyon ekosistemine ve ulusal ölçekteki dijital dönüşüm sürecine de kıymetli katkılar yaptığına inanıyorum.”

SD2 ile nitelikli teknoloji şirketlerinden destek

Proje dönemini tamamlayan şirketleri tebrik eden Perihan İnci, açılış konuşmasında şunları paylaştı:“Bu çağrı döneminde tamamlanan projelerle birlikte, TÜSİAD SD2’nin iyi uygulama kütüphanesi daha da genişledi. Bugüne kadar toplam 62 alanda proje çalışıldı ve TÜSİAD SD2 sürekli büyümeye devam ediyor.”

Şirketleri, TÜSİAD SD2’nin yakında başlayacak 6. Çağrı dönemine davet eden İnci, “Şirketlerin dijital dönüşüm için pek çok problem, ihtiyaç ve fırsat alanı belirlediğini görüyoruz. İşte bu planlama aşamasında teknoloji kullanıcılarını TÜSİAD SD2’ye davet ediyoruz. Bu programda, ihtiyaç alanınız için ülkemizin nitelikli teknoloji şirketlerinden çözüm önerileri alabilir ve seçeceğiniz şirketle proje ve fizibilite çalışmanızı yapabilirsiniz” dedi.

İnci ayrıca,TÜSİAD SD2’nin platformundan da bahsetti ve şirketleri bu ekosistemden yararlanmaya davet etti:“TÜSİAD SD2 artık çağrı dönemleriyle sınırlı değil. Hayata geçirdiğimiz dijital platform ile kullanıcıların tedarikçilere 7/24 ulaşabilmesini sağlıyoruz. Şu anda TÜSİAD SD2 Dijital Platformu’nda teknoloji şirketleri tarafından yayınlanmış 350 teknolojik ürün ve hizmet var. Teknolojiye ihtiyacı olan şirketler, teknoloji kullanıcısı olarak platforma katılıp bu 350 çözümü inceleyebilir ve tedarikçilerle temasa geçebilir.”

Logo Yazılım desteğiyle gerçekleşen TÜSİAD SD² Başarı Hikayeleri Töreni’nde, sahagüvenliği, veri ambarı geliştirilmesi, siber güvenlik, e-ticaret uygulaması, akustik analiz konularında projeler paylaşıldı.

Törende, TÜSİAD SD² 5. Çağrı Dönemi’nin destekçileri Lenovo ve SAP (Altın Sponsorlar) de özel başarı kategorilerinde seçtiği projeleri açıkladı.

5. Çağrı Dönemi tamamlanan TÜSİAD SD2 Programı’nın TÜSİAD SD2 Başarı Hikayeleri Töreni’nde başarı kategorileri aşağıdaki şekilde belirlendi:

 -Borusan Lojistik & Selvi Teknoloji

Rampa Saha Güvenlik Projesi -Yaygınlaşma Potansiyeli

-Ekoten& B2Metric

Makine Öğrenmesi Duyarlı Veri Ambarı Geliştirilmesi -Sektörel Dönüşüm Potansiyeli

-Organik Kimya &Cyberwise

OT Network Siber Güvenlik -Sektörel Dönüşüm Potansiyeli

-Pınar Online &Basefy

Eticaret Uygulamasında Teknik Geliştirme -Ticarileşme Potansiyeli

-Teksan&Metapax&Miltron

Tanklarda Akustik Analiz İle Kaçak Tespiti Yapılması -Katma Değer

Özel Başarı Kategorileri:

-Ekoten& B2Metric -SAP Özel Başarı Kategorisi

-Organik Kimya &Cyberwise -LenovoÖzel Başarı Kategorisi

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@