Yapı malzemeleri grubu ve Çimsa’ya iki yeni atama

Çimsa Genel Müdürlüğüne Umut Zenar; Akçansa Genel Müdürlüğü’ne Mehmet Zeki Kanadıkırık atandı.

Endüstri Güncel 18.08.2020, 11:38 Serkan KIRAÇ
25
Yapı malzemeleri grubu ve Çimsa’ya iki yeni atama

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grubunda görev değişiklikleri gerçekleşti. Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan’ın görevinden ayrılması dolayısıyla Çimsa Genel Müdürlüğüne halen Akçansa Genel Müdürü olan Umut Zenar atandı.
 

Sabancı Holding ve Heidelberg Cement ortak kuruluşu Akçansanın Genel Müdürlüğü görevine ise, Kordsada Asya Pasifik Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Zeki Kanadıkırık getirildi. Zenar ve Kanadıkırık 1 Eylül 2020 itibarıyla yeni görevlerine başlayacaklar.

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Dr.Tamer Saka, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Umut Zenar’a ve Mehmet Zeki Kanadıkırık’a yeni görevlerinde başarılar diliyor; her iki yöneticimizin liderliğinde sektörlerinde öncü şirketlerimiz Akçansa ve Çimsa’nın daha büyük hedeflere koşacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Dr. Tamer Saka, “2018 yılından bu yana Çimsa Genel Müdürü olarak görev yapan Ülkü Özcan’a şirketimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisinin görevini Grubumuzda çok farklı sorumlulukları başarıyla yerine getiren ve en son Akçansa Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Umut Zenar devralıyor. Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu olan Akçansa Genel Müdürlüğü’ne ise yine daha önce Topluluğumuzun farklı şirketlerinde görev almış ve son olarak Kordsa’da Asya Pasifik Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Mehmet Zeki Kanadıkırık üstlenecek. Umut Zenar’a ve Mehmet Zeki Kanadıkırık’a yeni görevlerinde başarılar diliyor; her iki yöneticimizin liderliğinde sektörlerinde öncü şirketlerimiz Akçansa ve Çimsa’nın daha büyük hedeflere koşacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@