banner143

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

YEO, Kosova’da Günde 10 Bin Metreküp Suyu Doğaya Kazandıracak

YEO, Kosova’nın Yakova şehrindeki Atıksu Arıtma Tesisi projesini başarıyla tamamlayarak teslim etti.

Endüstri Güncel 03.04.2023, 15:30 Melike Kaya Bayram
12
YEO, Kosova’da Günde 10 Bin Metreküp Suyu Doğaya Kazandıracak

‘Daha temiz bir dünya mümkün’ sloganıyla yenilenebilir enerji ve mühendislik projeleri üreten YEO Teknoloji, Kosova’da üstlendiği atık su arıtma tesisini başarıyla tamamlayarak teslim etti.Yakova şehrindeki Atık Su Arıtma Tesisi ile günde 10 bin metreküplük su doğaya geri kazandırılacak.

Türkiye’nin önde gelen enerji teknolojileri ve mühendislik şirketlerinden YEO Teknoloji, geçtiğimiz yıl Kosova’nın Yakova şehrindeki projeyi üstlenmişti. Ülkedeki atık suların çevreyi kirletmesinin önüne geçen, arıtma/geri dönüşüm yoluyla endüstriyel süreçlerde ve tarımda yeniden kullanılabilir hale getiren tesis devreye alındı. Günde 10 bin metreküp suyun doğaya geri kazandırılmasını sağlayacak tesis ile ülkedeki döngüsel ekonomiye katkı sağlanacak.

Akıllı teknolojiyle üretildi

YEO Teknoloji, tesiste endüstriyel alanda ileri düzeyde mühendislik gerektiren SCADA sistemini kullandı. SCADA sistemleri, birçok endüstriyel alanda kullanılarak bu tesislerdeki faaliyetlerin takip ve kontrol edilmesini sağlıyor. Böylece tesisteki üretim adımlarıtek bir yerden izlenebiliyor. SCADA ile istenmeyen durumlarda operatörler uyarılıyor. YEO, uzman mühendislik kadrosuyla SCADA’nın yanında PLC, DCSve RTU çözümleri desağlıyor.

3 kıtada 30’un üzerinde ülkede 225’ten fazla projeyle Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika’da dünyanın her noktasına enerji ve endüstriyel çözümler ulaştıran YEO Teknoloji, 19 yılı aşkın süredir 600’ün üzerinde çalışanıyla sektörün en yenilikçi kurumlarından biri olarak yoluna devam ediyor. Yenilenebilir enerji güneş, rüzgar, batarya depolama ve enerji teknolojileri ve yatırımlarına kadar enerjinin her alanına dokunan faaliyetler yürüterek ülke ekonomisine de değer katıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@