Yerli üreticiye büyük destek

İthal ürünü yerli üretmek isteyen KOBİ’ye 5 milyon liraya kadar destek verilebilecek

Endüstri Güncel 21.11.2019, 14:12 03.12.2019, 00:13 SERKAN KIRAÇ
158
Yerli üreticiye büyük destek

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, önümüzdeki dönem için ithal edilen ürünlerin yerli üretimini gerçekleştiren KOBİ’ler için önemli destekler verileceğini açıkladı. Uzkurt: Yerli üretmek isteyen KOBİ’lere KOBİ Teknoyatırım Desteği’ kapsamında 5 milyon liraya kadar destek verileceğini ifade etti.

Gelecek yıl için planlanan bütçenin önemli bir kısmının ithal ürünlerin ülkemizde üretimini teşvik etmek ve desteklemek için ayrıldığını sözlerine ekleyen Uzkurt, bu bağlamda teknolojik ürün sektörlerini geliştirmek amacıyla KOBİ’lere daha fazla destekler verileceğini söyledi.

BÜTÇE SORUNUMUZ YOK
Bu yıl için KOSGEB’e 2,5 milyar liralık kaynak tahsis edildiğini belirten Cevahir Uzkurt, yeni bir KOBİ destek programının ilanı halinde hükümetin yıl içinde ek bütçe de ayırabildiğini vurguluyor.

PAZAR TEŞVİĞİ DE VERİLİYOR
AR-GE’si tamamlanıp, prototipi ortaya konmuş teknolojik değeri yüksek ürünlerin endüstriyel üretimlerinin gerçekleştirilebilmesi ve ticarileştirilebilmesini desteklemek amacıyla çalışmalar yürüten KOBİ’lere daha fazla odaklanan KOSGEB, ihracat hedefli destekler sunuyor. İhracat yapmış ya da yeni bir ülkeye ihracat hedefi bulunan markalara da KOSGEB’ten ‘Yurt Dışı Pazar Desteği’ kapsamında 300 bin liraya kadar desteklenmesi amaçlanıyor.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@