banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

World Medicine’den 700 Milyon TL' lik Yatırım

Türkiye’de 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren World Medicine, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor.

Endüstri Yatırım 29.09.2022, 11:35 Melike Kaya Bayram
112
World Medicine’den 700 Milyon TL' lik Yatırım

Çerkezköy yeni ek üretim tesisi ve ambalaj alanı yatırımı ile Türkiye’de ürettiği ilaçları dünyaya ihraç etme hedefi kapsamında önemli bir adım daha atan World Medicine, yaptığı yatırımlarla ilaç sektöründe Türkiye’de ve uluslararası arenada her geçen gün büyümeye devam ediyor.

700 milyon TL’lik yatırım

Geçtiğimiz yıl Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin en büyük ilaç üretim tesislerinden birini faaliyete geçirdiklerini söyleyen World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, “Türkiye’nin en büyük üretim alanlarından birine ve yüksek teknoloji makinelere sahip üretim tesisimizde ayrıca son teknoloji cihazlara sahip birçok analizi kolaylıkla yapmamızı sağlayan laboratuvarlarımız da yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 700 milyon TL yatırımla temelini attığımız 17 bin 582 metrekare alan üzerine inşa edilecek ek üretim tesisi yatırımımız tamamlandığında toplamda 23 bin 300 metrekarelik kapalı alana sahip olacak” dedi.

İlaç üretimimizi her geçen gün arttırıyoruz

Hem sektöre hem de Türkiye ekonomisine katma değer yaratmak için yatırımlara 2023 yılında da devam edeceklerini belirten Sohrab Mammadov, “Türkiye pazarına sunduğumuz ürünlerin yanı sıra ihracat yaptığımız ülke sayısını arttırmak için girişimlerimize devam ediyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülke ve alanlarda güvenilir bir iş ortağı ve lider şirket olmak bizim için çok önemli. Daha fazla ilaç ihracatı için alt yapımızı sağlamlaştırıyor, son teknolojiyle donatılmış üretim tesislerimizle ilaç üretim kapasitemizi her geçen gün artırıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@