03.11.2020, 17:03 26

Enerji yoğun sektörde izleme ve yönetim yatırımları…

Enerjinin yoğun olarak kullanıldığı çimento üretiminde maliyetlerin minimum seviyeye düşürülmesi için izleme, yönetim, yangın ve patlama emniyeti yatırımları başı çekiyor. Pandemi sürecinin etkileriyle birlikte işletme verilerinin uzaktan erişimi ve proseslerin yönetimi sektörden gelen en güncel talepler arasında yer alıyor.

Uzaktan izleme, yönetim, alternatif yakıtlarla enerji üretimi ve patlama koruma çözümleri konularına ağırlık verilen Çimento Sektörüne yeni sayımızda kapak bölümümüzde yer veriyoruz. Kapak konumuz kapsamında tüm üretim proseslerini insan insiyatifinden çıkararak tam otomasyonla gerçekleştiren Seza Çimento tesislerine konuk olduk.

Seza Çimento Fabrika ziyaretimiz esnasında markanın Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşimizde Sn. Açık’ın yaşamı boyunca elde ettiğini başarılarla optimizasyon, verimlilik ve tam otomasyonlu üretim konusunda sayısız başarılı projeye imza atılmış Seza Çimento Fabrikası’nın sahip olduğu üretim ve yönetim teknolojileri üzerine konuşma imkanı bulduk.

İlk sayısından itibaren başarılı uygulamaların ve proses sektörüne yön veren alanının uzman markalarının en güncel çözümlerinin yer aldığı Proses Çözümleri dergisinin Çimento Üretim Prosesi konulu Kasım sayısı sizlerle…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@