banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Enerji Tasarrufu Modülü ile Tüketim Kontrol Altında

EPDK tarafından sanayi abonelerinin kullandığı elektriğe yapılan yüzde 50 zam üretim maliyetlerini artırırken, işletmeleri de önlem alma noktasına getirdi.

Enerji 17.10.2022, 11:00 Melike Kaya Bayram
10
Enerji Tasarrufu Modülü ile Tüketim Kontrol Altında

Covid-19 salgının etkilerinin küresel ekonomilerde etkisini sürdürdüğü bir dönemde başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya enerji piyasasındaki sonuçları artarak devam ediyor. "Küresel enerji krizi" olarak adlandırılanbu süreçte tüm ham madde fiyatlarındaki olağanüstü artışlar ise sanayinin üretim maliyetlerini doğrudan etkiliyor. Sanayi abonelerinin kullandığı elektriğe Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan yüzde 50 zam ise üretim maliyetlerinde dengeleri değiştiren bir süreci beraberinde getiriyor. Türkiye talaşlı imalat sanayinin çözüm ortağı olan Tezmaksan tarafından enerji tasarrufu için geliştirilen Enerji Tasarrufu Modülü (Enerji Suite), tablo ve grafik değerleriyle elektrik tüketimini kontrol altına almaya yardımcı oluyor.

“Enerji tasarrufuna da katkı sağlıyoruz”

Makineden gelen sıcaklık, load, titreşim ve elektrik değerlerinin anlık olarak grafik ve tablo halinde analizini sağlayan Enerji Tasarrufu Modülü’nün elektrik zammına karşı işletmelere avantaj sunduğunu belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Sistemde gösterimi yapılan değerler belirli bir seviyeye geldiğinde pushnotification olarak bildirim gönderimini mümkün kılıyor. Pushnotification ve yapılan tüm işlemler log’da tutulurken manuel olarak tüm tablo ve grafik değerlerinde ekleme-silme-güncelleme işlemlerini yapma ayrıcalığı da veriyor. Tüm grafik değerlerinin çıktısı Excel, PDF ve A4 formatında alınırken ‘PowerBl Raporlama sistemi’ ile düzenli raporlama günlük olarak gerçekleştiriliyor. İmalat sanayine üretkenlik, sürdürülebilirlik, eko-verimlilik, çeviklik ve pazara sunuş hızında artış imkanı veren modül sayesinde, enerji verimliliği ile de elektrik tüketimini minimum seviyeye indirerek müşterilerimizin artan maliyetlerine çözüm buluyoruz. Ar-Ge ekibimiz tarafından geliştirilen Enerji Modülü ile ayrıca enerji tasarrufuna da katkı sağlıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@