banner143

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Enerjisa Enerji, BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde

Türkiye’nin lider elektrik dağıtım şirketi Enerjisa Enerji, Borsa İstanbul tarafından oluşturulan BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde yer almayı başardı.

Enerji 26.01.2023, 10:10 Melike Kaya Bayram
26
Enerjisa Enerji, BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde

‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, Borsa İstanbul’un sürdürülebilirlik performansı yüksek, aynı zamanda büyük ve likit şirketlerden oluşan BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nde yer aldı.

BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksinde yer alacak paylar; genel sürdürülebilirlik notu 70 veya üzerinde, her bir ana başlık notu 60 veya üzerinde, kategori notlarından en az 8’i 50 veya üzerindeolan şirketlerin payları arasından İşlem Hacmi ve Piyasa Değeri en yüksek 25 pay seçilerek belirleniyor. Endeks, yatırımcılar için sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk ilkelerini benimseyen şirketlerin yatırım almalarını sağlayacak yeni bir araç olarak öne çıkıyor.


Enerjisa Enerji, BIST Sürdürülebilirlik 25 ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksleri ile birlikte aynı zamanda BIST Yıldız, BIST Sürdürülebilirlik, BIST Hizmetler, BIST İstanbul, BIST Temettü, BIST 50, BIST Temettü 25, BIST 100, BIST Kurumsal Yönetim, BIST 100-30, BIST Elektrik ve BIST Tüm listelerinde de yer alıyor.

Çevresel faaliyetlere odağımızı kaybetmeden Türkiye’de yeni enerji dünyasını inşaa ediyoruz.

Enerjisa Enerji CFO’su Michael Moser konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Enerjisa Enerji’nin sürdürülebilirlik odağında hayata geçirdiği projelerde enerji verimliliği, tasarruf ve karbon salımına ilişkin olumlu çıktıları net olarak görebiliyoruz. Şirketimizde sürdürülebilirliği iş yapış biçimimize her alanda yön veren bir anlayış olarak benimsiyoruz. Bu noktada şirketimizin amacı açık ve net: müşterilerimizi ve sektörleri enerjiyle buluşturmak ve gelecek nesiller için Türkiye’de daha iyi, daha temiz ve daha güvenli bir enerji geleceği sağlamak.

Dünya’nın yaşadığı zor zamanlara rağmen enerji sektöründe çevresel faaliyetlere odağımızı kaybetmeden, Türkiye’de yeni enerji dünyasını inşaa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yakın zamanda dünyanın en büyük çevre raporlama platformlarından biri olan CDP'nin İklim Değişikliği ve Su Güvenliği alanında ‘B’ skorunu almak bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıydı. BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’ne dahil olmaktan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu motivasyonla sürdürülebilir ve yeşil enerji konusundaki taahhütlerimizi yerine getirmek; gezegenimiz, ülkemiz ve toplumumuz için daha fazla değer yaratma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.


Enerjisa Enerji, sürdürülebilirlik ivmesini hızla artırıyor

Daha yeşil bir çevre ve daha akıllı bir gelecek için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Enerjisa Enerji, ‘İşimin Enerjisi’ çatısı altında enerji tüketiminde tasarruf sağlarken karbon ayak izini azaltan ve yenilebilir enerji kullanımını artıran sürdürülebilir ve tasarruf odaklı ürünleriyle, kurumsal müşteri portföyü için katma değer zincirini genişleterek yenilenebilir enerji kullanımını artıran uçtan uca çözümler sunuyor.

Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu CDP (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında yönetim seviyesi olan “B” notunu alarak büyük bir başarı yakalayan Enerjisa Enerji, karbon salımı ve çevresel etkileri minimuma indirme yönündeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Sürdürülebilirlik konusunda attığı adımlarla bu konudaki istikrarını Borsa İstanbul tarafından oluşturulan BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’ne 21 Kasım 2022 tarihinden itibaren girerek kanıtlayan Enerjisa Enerji, kurumsal sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarının başarısını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@