banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

YEO, İskenderun Sugözü’nü Enerji Adasına Çevirecek

İskenderun Enerji (İSKEN), Sugözü Termik Santrali’ne (SUGES) hibrit güneş enerjisi santrali projesi kurulumu için YEO Teknoloji ile anlaştı

Enerji 20.10.2022, 10:30 20.10.2022, 08:58 Melike Kaya Bayram
31
YEO, İskenderun Sugözü’nü Enerji Adasına Çevirecek

Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve mühendislik şirketlerinden YEO Teknoloji, Sugözü Termik Santrali’ne (SUGES) hibrit güneş enerjisi santrali projesi kurulumu içinİskenderun Enerji Üretim (İSKEN) ile anlaştı. Söz konusu anlaşma ile kurulacak 21 MW gücündeki güneş enerjisi üretim santrali, İskenderun’un Sugözü bölgesini,enerji adasına dönüştürme hedefinin en önemli parçalarından biri olacak.

Tüm yapım işlerini üstelenecek

Ankara’da gerçekleştirilen imza törenine İSKEN Genel Müdürü Dr. Sırrı Uyanık ve YEO Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tolunay Yıldızile birlikte her iki firmadan yetkililer katıldı. Sugözü Termik Santrali’ne hibrit güneş enerjisi santrali projesi kurulumu işinde YEO Teknoloji, tüm mühendislik, tedarik ve yapım işlerini üstlenecek.

İmza töreninde konuşan İSKEN Genel Müdürü Dr. Sırrı Uyanık, Sugözü Termik Santrali’nin bulunduğu alanı bir enerji adasına dönüştürmek istediklerini belirterek, “Bu hedefle kurulacak hibrit güneş enerjisi santrali bu dönüşümün başlangıcı olarak bizler açısından çok önemli” dedi.

YEO Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tolunay Yıldız da önemli bir projede İSKEN tarafından tercih edilmelerinin kendileri açısından bir gurur kaynağı olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “İSKEN’in yenilenebilir enerji alanındaki vizyonuna YEO olarak katkı sunmanın heyecanını yaşıyoruz. İSKEN’in Türkiye’deki yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalarının önemli bir çözüm ortağı olarakprojeyi istenilen kalitede ve zamanda başarıyla tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Enerji üretimini maksimize ediyor

YEO Teknoloji, temiz ve sürdürülebilir bir dünya hedefiyle çıktığı yolda, enerji ve dijital dönüşüme yönelik tek noktadan entegre çözümler sunuyor. YEO Teknoloji, birden çok yenilenebilir enerji sistemini bir araya getiren hibrit çözümlerle daha temiz bir gelecek için projeler üretiyor. Mevcut elektrik santrallerine güneş veya rüzgar enerjisini entegre ederek hibrit sistemlerle kurumları karbonsuz bir geleceğe taşıyan YEO Teknoloji, Türkiye’de bu alanda büyümeye devam ediyor.

Özellikle yenilenebilir enerji başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm alanlarda EPC olarak konumlanan YEO Teknoloji, uçtan uca çözümlerle anahtar teslim kurulumhizmeti veriyor.Oluşturduğu aktif global iş geliştirme ağının yanı sıra, finansal alanda yaptığı işbirlikleriyleyenilenebilir enerji alanındaki yatırımcılara; finans, proje, lisans, mühendislik, inşaat, satınalma, denetim gibi konularda kalıcı çözümler üretiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@