banner24

banner72

banner164

banner171

banner31

banner165

Afet Bölgesi Modern Köy Yaşamları İle Şekillendirilebilir

Konut sayısı üretimi kadar tinyhouse üretildiğinde toplamda yüzde 25 oranında zaman avantajı elde edilirken yüzde 75 oranında ise maliyet tasarrufu sağlanıyor.

Güncel 20.03.2023, 11:15 Melike Kaya Bayram
33
Afet Bölgesi Modern Köy Yaşamları İle Şekillendirilebilir

Modern tinyhouse köy sistemleri, 2500 metrekarelik arazi üzerinde 150 metrekarelik parsellerle kişilere özel bir yaşam alanı sunmalarının yanı sıra ortak alanlar, sosyal donatılar ve spor alanları ile modern köy yaşantısı da beraberinde getiriyor. Doğa içerisinde yaşamanın getirdiği etki ile kişilerin tarım ve hayvancılıktaki girişimleri de bu sayede hızlanıyor. Yako Groups Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, Tinyhouse’lar güvenli yaşam sunmalarının yanı sıra çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaşam olanağı da sağladığının altını çizerek “Ürettiğimiz tinyhouse’lar bir evin genel bütün ihtiyaçlarını karşılarken, sadece bunu minimal bir şekilde yapıyorlar.. Bu bağlamda afet bölgesine inşa edilecek toplu konutların yanında tinyhouse köylerinin de kurulması yeni yaşam düzenine geçişte avantaj sağlayacaktır. Biz tinyhouse üreticileri olarak; modern köy seferberliği için her türlü çalışmaya açık ve hazırız” ifadelerini kullandı.

MODERN VE SOSYAL DONATILAR İÇEREN “TINY HOUSE KENTLERİ”

Ölmez, taşınabilir evlerin insanlara güvenli bir yaşam alanı sunduğunu dile getirerek “Afet sonrası yeni yaşam alışkanlıklarının yenilenmesi gerekiyor. Ülkemizin deprem bölgesi olması ve geniş arazilere sahip olmasından kaynaklı tinyhouse modern köy yaşamlarının yaratılması birçok avantaj sağlıyor. Bu yapılar aynı zamanda kişilerin doğa içerisinde güvenli bir şekilde yaşamaları ve deprem sonrası rehabilite sürecinin de hızlanmasına katkı sağlıyor. Tinyhouse köyleri, sürdürülebilir bir yaşam tarzını teşvik ettiğindeninşaları çevre dostu malzemeler kullanarak yapılıyorve köyler, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı sürdürülebilir enerji sistemlerini kullanıyor. Bu da doğal kaynakları koruyarak çevre dostu bir yaşam tarzının benimsenmesine olanak sunuyor” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@