banner24

banner72

banner171

banner157

Avrupalı Otel Yatırımcıları Türk Şefler İçin GastrAantalya’da

Akdeniz Şefler Kulübü Derneği (ASKDER) tarafından Antalya'da organize edilen GastroAntalya tüm hızıyla devam ediyor

Güncel 17.11.2023, 10:15 Melike Kaya Bayram
18
Avrupalı Otel Yatırımcıları Türk Şefler İçin GastrAantalya’da

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ve Kilit Grubu’nun ana sponsor olduğu “Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması 2023” (GastroAntalya) tüm hızıyla ve heyecanı ile devam ediyor. 15-18 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve  Cam Piramit’te 40 ülkeden gastronomi profesyonellerini buluşturmayı amaçlayan GastroAntalya, renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor.

Dün, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Antalya İl Emniyet Müdürü Osman Çevik’in de yer aldığı törenle kapılarını açan GastroAntalya, genç ve usta şefleri bir araya getirdi. Liseli ve üniversiteli genç şef adayları hünerlerini sergilemeye devam ederken yaptıkları yemekler jüri üyelerinin büyük beğenisini topladı. Yaptıkları yemekler ile jüri üyelerini zorlayan genç şefler, Türkiye gastronomisinin de gelişimini gözler önüne serdi. Genç şef adayları hünerlerini sergilemeye devam ederken Avrupalı otel yatırımcıları da iş görüşmeleri için GastroAntalya’da nabız yokladı.

GastroAntalya’nın ikinci günü hakkında bilgi veren Akdeniz Şefler Kulübü Derneği (ASKDER) Başkanı Bilal Yüreğir, “Her sene büyüyen bir GastroAntalya ile karşı karşıyayız. İlgi bu sene daha da fazla. İki gündür genç şef adaylarımızı izliyoruz. Çok güzel yemekler yaptılar. Jüri üyelerimiz seçim yaparken bir hayli zorlandı diyebiliriz. GastroAntalya genç şef adaylarımızın kendilerini göstermeleri için çok önemli bir platform haline geldi. Bu noktada çok mutluyuz. Bir diğer mutlu olduğumuz konu da bu gençler inanılmaz yetenekliler. Türkiye gastronomisinin geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyebiliriz. Ancak gençleri bu mesleğe özendirmek de çok önemli. İşte bu noktada GastroAntalya iyi bir platform” dedi.

Avrupalı otel yatırımcılarının da GastroAntalya’yı takip ettiğini belirten Bilal Yüreğir, “Bu sene Arnavutluk’tan otel yatırımcıları ziyaretimize geldi. İş görüşmesi yapmak için buradalar. GastroAntalya olarak buna da vesile olduğumuz için mutluyuz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@