banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

Birlikte Olmanın Gücüne İnanıyoruz

Ülkemizin 10 ili çok büyük bir felaket yaşadı, yaralarımızı saracak uzun soluklu bir iyileşme sürecine ihtiyacımız var.

Güncel 16.02.2023, 12:00 Melike Kaya Bayram
3
Birlikte Olmanın Gücüne İnanıyoruz

2000 yılından bu yana iş arayanlar ile işverenleri bir araya getiren Yenibiriş.com, ülkemizin yaşadığı bu zor dönemde iyileşme süreci için çalışmalarını başlattı.

Bölgede Gönüllü Çalışabilecek Nitelikli İşgücü İhtiyacımız Büyük!

Önceliğimiz yaralarımızı hızlıca saracak çözümlere odaklanmak. Bu nedenle, deprem felaketinin yaşandığı bölgede İş Makinesi – Vinç Operatörü, İnşaat Teknikeri, Kaynak Ustası, Beton Kesim Ustası ve Elektrik Teknisyeni olarak kurtarma ve enkaz kaldırma sürecinde çalışabilecek; Aşçı, Mutfak Çalışanı, Hemşire, Hastabakıcı, Psikolog, Pedagog, Yaşlı Bakım Uzmanı olarak kurtulan vatandaşlarımıza destek olabilecek ve yurt dışından gelen ekiplere tercümanlık yapabilecek gönüllülere ulaşabilmek için “Afet Gönüllüleri” ilanımızı yayına aldık.

Kızılay Koordinasyonunda Gönüllü Yönlendirmeleri Başladı!

“Afet Gönüllüleri” ilanımıza gelen başvuruları gidebilecekleri iller, çalışma alanı ve kalabilecekleri süreye göre sınıflandırarak yetkili birimlerle paylaştık. Bundan sonra gelen başvuruları da paylaşmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar bölgeye yönlendirdiğimiz gönüllülerimize ve tüm başvuru yapan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Afet Gönüllüsü olarak yardım çalışmalarına katılmak için:bit.ly/3YCe5p7

Bölgenin İşveren ve İş Arayanlarına Uzun Süreli Destek Vereceğiz

 

Geçen hafta içerisinde öncellikle bölgede çalıştığımız işverenlerimiz ile kontağa geçmeye ve durumlarını öğrenmeye, elimizden geldiğince destek vermeye çalıştık. Uzun vadede yeniden faaliyete geçebilmeleri için Yenibiriş ekibi olarak bölge dışındaki kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde destek vermeye devam edeceğiz.

Bölgede veya bölge dışında iş arayacak depremzede vatandaşlarımız için bölgede, bölge civar illerinde veya yerleştikleri illerde öncelikli istihdam ihtiyacı alarmı oluşturduk. Depremzede vatandaşlarımızın özgeçmişleri ile ekiplerinde bu vatandaşlarımıza yer açan işverenlerimizi bir araya getireceğimiz projemiz için işverenlerin ilanlarını bekliyoruz. Bu konudaki her gelişmeyi sizinle paylaşacağız.

İnanıyoruz ki; birlikte olmanın gücüyle bu zor günleri atlatacağız. Tüm ülkemizin tekrar başı sağ olsun, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Yenibiriş

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@