banner174

banner72

banner171

banner26

Dedeman Yeniden Diyarbakır’da

Dedeman, yeni markası Rest&More by Dedeman’ın ilk otelini Diyarbakır’da açıyor

Güncel 15.05.2023, 10:00 Melike Kaya Bayram
34
Dedeman Yeniden Diyarbakır’da

Kuruluşu yarım asrı aşan bir Türk markası olan Dedeman Hotels & Resorts International, Türkiye’nin 81 iline Dedeman kalitesini ve hizmet anlayışını taşıma hedefiyle büyümeye devam ediyor.

Marka,1998-2015 yılları arasında Diyarbakır’da hizmet veren otelinin ardından, DEKMAK Turizm A.Ş.ve MŞK Turizm ve Ticaret Ltd. Şti.arasında imzalanan franchise sözleşmesi ile yeniden Diyarbakır’la buluşmaya hazırlanıyor.

Rest & More by Dedeman’ın ilk oteli Diyarbakır’da

Dicle Nehri’nin beslediği bereketli toprakları ile tarih boyunca birçok ilke ev sahipliği yapan Diyarbakır’a bir kez daha Dedeman adını taşıyacak olan Rest & More by Dedeman Diyarbakır, aynı zamanda Dedeman’ın “Rest & More by Dedeman” markasının da ilk oteli olacak.

Otel Ekim 2023’te kapılarını açacak

Diyarbakır’ın Kayapınar semtinde yer alan, havalimanına 5 km. uzaklıkta konumlanan otelin Ekim 2023’te açılması planlanıyor. Merkezi konumuyla dikkat çeken Rest & More by Dedeman Diyarbakır; 2 kral dairesi ve15 suit olmak üzere toplam 60 odası, 500 kişilik balo salonu, 200 kişilik konferans salonu, 1000 kişi kapasiteli havuz başı alanı, restoranı, spa merkezi ile yerli ve yabancı gezginlerin yanı sıra kenti iş amaçlı seyahat eden misafirlere de hizmet verecek.

“Markalaşma stratejimiz, değişen beklentilere ve çağın gereksinimlerine uygun olarak ‘misafir odaklı’ bir yaklaşım taşıyor”

İmza töreninde konuşan Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman markalaşma stratejileri ve ‘Rest by Dedeman’ ve ‘Rest&More by Dedeman’ markaları hakkında bilgi verdi: “Türkiye’de konaklama açısından büyük bir ihtiyaç ve önemli bir potansiyel oluşundan yola çıkarak hedeflerimiz doğrultusunda yeni markalar geliştirdik. Markalaşma stratejimiz aynı zamanda değişen beklentilere ve çağın gereksinimlerine uygun olarak ‘misafir odaklıbir yaklaşım taşıyor.Bulundukları şehirlerin merkezi lokasyonlarında konumlanan ‘Rest by Dedeman’ markalı otellerimiz, modern anlayışla tasarlanmış oda ve kahvaltı hizmeti sunarken, ‘Rest & More by Dedeman’ markamız oda ve kahvaltı hizmetinin yanı sıra restoran, spa, toplantı odası veya balo salonu seçeneklerinden en az birine sahip olan ve yine merkezi lokasyonlarda yer alan otellerimiz olarak zincirimizde yer alacak. Her iki markamız da hijyenik odaları, güvenilir ortam, tutarlı hizmet ile çevreye duyarlı işletme yaklaşımıyla kaliteli bir konaklama deneyimi sunarken, Rest&More by Dedeman otelleri seçili hizmetlerle bu deneyimi zenginleştirecek. Markalarımızın altında yer alan ‘by Dedeman ’konumlandırması ise Dedeman’ın kalitesini ve misafir odaklı hizmet yaklaşımını, rezervasyon ağındaki potansiyelini, güvenlik hissini, temizliği vurgulamaya devam edecek.

“Dedeman markasının yeniden şehrimizde olması gurur verici”

Törende konuşan MŞK Turizm ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şerif Kulaksız,“Birçok alanda hizmet veren MŞK ailesi olarak, bugün çok önem verdiğimiz bu iş birliğinin ilk adımını birlikte atmanın heyecanı içerisindeyiz. Diyarbakır için Dedeman ailesinin ayrı bir yeri olduğunu özellikle belirtmek isterim. Dedeman markasının yeniden şehrimizde olması ve bunu şirketimizin temsil etmesi bizim için gurur verici” dedi.

“Diyarbakır’a yakışacak, birlikte yürümekten gurur duyacağımız markayı bulduk”

İmza töreninde söz alan MŞK Turizm ve Ticaret Limited Şirketi’nin Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Kulaksız, “Yatırımımızla ilgili farklı görüşmeler yaptığımız bir dönemde Dedeman’dan iş ortağı olma teklifi geldi. Çok heyecanlandık ve tüm görüşmelerimizi bırakarak hiç düşünmeden bu teklifi kabul ettik. O gün, Diyarbakır ilimize yakışacak, birlikte yürümekten gurur duyacağımız markayı bulduğumuzu biliyorduk. Bu yolculuğa çıkmaktan çok mutluyuz ve Rest & More by Dedeman Diyarbakır’ın şehrimize, otelcilik anlayışına yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

                                                                                     

Kadim kültürlerin kesişme noktası

Birçok medeniyetin izlerini taşıyan kadim kent Diyarbakır, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri, On Gözlü Köprü, Ulu Camii, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Dört Ayaklı Minare, Kuyumcular Çarşısı, Sülüklü Han, Gazi Köşkü gibi pek çok değeri barındırıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@