banner131

Disney Türkiye’nin İyilik ve Cesaret Hikâyeleriyle Çocuklara İlham Veren Sosyal Sorumluluk Projesine Eda Ece’den Tam Destek

Disney’in ücretsiz yayınladığı Cesaret ve İyilik Masalları adlı dijital hikâye kitabı serisi çocuklar için anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine çatı oldu.

Güncel 13.09.2021, 12:30 Melike Kaya Bayram
52
Disney Türkiye’nin İyilik ve Cesaret Hikâyeleriyle Çocuklara İlham Veren Sosyal Sorumluluk Projesine Eda Ece’den Tam Destek

Disney, dünya çapında başlattığı Büyük Prenses Kutlaması kapsamında sevilen 14 Disney Prensesi’nin yeni maceralarının konu edildiği, başarılı sanatçıların ilustrasyonlarıyla hazırlanan dijital hikâye kitabı serisini nisan ayında ücretsiz olarak çocuklar ve ailelerin beğenisine sundu. Cesaret ve iyiliğin önemini yücelten Cesaret ve İyilik Masalları adlı bu seriyle çocuklara “daha iyi bir dünya için” ilham vermeyi amaçlayan Disney, Türkiye’deki kutlamalar kapsamında SosyalBen Vakfı iş birliğiyle iki aşamadan oluşan anlamlı bir projeye de imza attı.

Projenin ilk aşamasında Cesaret ve İyilik Masalları dijital hikâye kitabı serisinde öne çıkan 3 hikâyenin kahramanı Ariel, Rapunzel ve Moana’nın hikâyelerinde altı çizilen değerleri taşıyan; cesaretleri ve iyilikseverlikleriyle çevrelerine ilham veren çocuklar belirlendi. Diğer çocukların yaşamlarını iyilik yaparak ya da onlara destek olarak değiştiren/geliştiren, fedakârlıkta bulunmaktan çekinmeyen, ilham kaynağı olan ve başkaları için unutulmaz anlar yaratmaya yardımcı olan, yaşadığı toplumdan ve dünyadan sorumlu olmak adına gönüllülük çalışmaları yürüten ve girişimci çocukların önceliklendirildiği değerlendirmelerde, SosyalBen Vakfı’nın yurt çapında düzenlediği atölyelere katılan SosyalBen Çocukları arasında yer alan Çanakkale’den Eylem Elanur, İstanbul’dan Maya ve Antalya’dan Ziya Alperen öne çıktı.

ARİEL HİKÂYESİNDEKİ GİBİ CESUR VE NAZİK EYLEM ELANUR…

Çanakkale’de yaşayan ve küçüklüğünden bu yana yaşına göre sergilediği yüksek iletişim becerileriyle her zaman dikkat çeken Eylem Elanur gönüllü olarak, SosyalBen Vakfı’nın dijital saha çalışma grubunda aktif faaliyetler gerçekleştiriyor. SosyalBen Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren “Çocuk Gönüllülük” kavramının yaratılmasına da öncülük eden Eylam Elanur, farkındalığı yüksek, yaratıcı, kibar ve bir o kadar da özgün karakter özellikleriyle Disney Prensesleri’nden Ariel’in hikâyesinde öne çıkan değerlerle özdeşleşiyor.

RAPUNZEL HİKÂYESİNDEKİ GİBİ KARARLI VE ÇALIŞKAN MAYA…

SosyalBen Vakfı’nın “Çocuk Gönüllülük” hareketinin yaratılmasına öncülük edenlerden biri olan ve bu çerçevede halen aktif görev yapan Maya, kuvvetli iletişim becerileri ve özgüvenli yapısıyla, katıldığı ortamlarda yetişkinleri modere ettiği etkinliklerlede dikkat çekiyor. İstanbul’da yaşayan Maya, yaratıcılığının ve yaşıtlarına katkı sağlama arzusunun bir göstergesi niteliğinde YouTube kanalından yaptığı kitap okuma ve içerik yorumlama programlarıyla sergilediği kararlı, heyecanlı ve bir o kadar da girişimci yanıyla Disney Prensesleri’nden Rapunzel’in hikâyesinde öne çıkan değerlerle özdeşleşiyor.

MOANA HİKÂYESİNDEKİ GİBİ AZİMLİ VE YARDIMSEVER ZİYA ALPEREN…

SosyalBen Vakfı’nın aktif çalışmalarında yardımseverliğiyle dikkat çeken çocuklarından biri olan Ziya Alperen Antalya’da yaşıyor. Özellikle icat ve spor atölyelerinde kendinden sıkça söz ettiren Ziya Alperen iyi gözlem yapabilme yeteneği ve öğrendiklerini arkadaşlarına aktarmayı seven yapısıyla öne çıkıyor. Sosyal medya kanalı üzerinden öğrendiklerini daha çok kişiye ulaştırma hedefiyle farklı içerikler hazırlayarak çevresinde fark yaratma konusundaki azmi, iyiliği yayma kararlılığı ve öğrenmeye olan tutkusu ile Disney Prensesleri’nden Moana’nın hikâyesinde öne çıkan değerlerle özdeşleşiyor.

Disney Türkiye, Eylem Elanur, Maya ve Ziya Alperen’in ebeveynleri ve SosyalBen Vakfı temsilcileriyle dayanışma halinde, çocuklara bu güzel haberi iletmek üzere, kendilerine özel tasarlanan birer “Sürpriz Anı” etkinliği düzenledi. Bu özel etkinlikler esnasında hem çocuklar sahip oldukları değerler ve ortaya koydukları başarılar için ödüllendirildi hem de ailelerin izniyle etkinlikten alınan görüntüler ile kısa içerikler oluşturuldu. Disney Türkiye, Eylem Elanur, Maya ve Ziya Alperen’in hikâyelerini, uyduda şifresiz yayınlanan Disney Channel Türkiye kanalı ve sosyal medya hesapları (Disney Channel Türkiye YouTube ve Disney Channel Türkiye Instagram) üzerinden yayınlayarakülke çapında tüm çocuklara ilham verebilmeyi hedefliyor.

EDA ECE DİSNEY HİKÂYELERİNİ ÇOCUKLAR İÇİN OKUDU

Disney Prensesleri’nde konu edilen evrensel değerleri kendi hikâyelerinde barındıran ve etraflarına fayda sağlamaya yönelik olarak yaptıkları çalışmalarla öne çıkan Eylem Elanur, Maya ve Ziya Alperen’in aracılığıyla yurt genelindeki diğer çocuklara nezaket, iyilik ve cesaretin önemi ve yaşadığımız topluma katma değeri konusunda ilham verebilmeyi hedefleyen kampanyaya başarılı oyuncu Eda Ece de destek veriyor. Bu kapsamda Eda Ece, Disney Channel Türkiye YouTube kanalı (https://www.youtube.com/channel/UCiTtqNjfg2jLH2uraXbnwow) ve Disney Channel IG hesabında (https://www.instagram.com/disneychanneltr/?hl=tr) yer verilmek üzere meraklı, maceracı, özgür ruhlu ve kararlı Ariel; merhametli, iyimser, umut dolu ve azimli Moana ile yaratıcı, kararlı, çalışkan ve özverili Rapunzel’in Türkçe’ye uyarlanmış yeni hikâyelerini seslendirdiği videolar çekti.

Eda Ece ayrıca ilerleyen günlerde, SosyalBen Vakfı’nın çocukları arasından yapılan seçmeler sonucu Ariel, Rapunzel ve Moana hikâyelerinde altı çizilen değerlerle özdeşleşen Maya, Elanur ve Ziya Alperen ile bir video konferans ortamında bir araya gelecek. SosyalBen Vakfı çatısı altındaki etkinliklere katılan diğer çocukların da olacağı bu online buluşmada Eda Ece, çocuklara hem başarıya giden yolda attığı cesur ve kararlı adımlarla ördüğü kendi hikâyesinden kesitler aktaracakhem de hayatın akışı içerisinde atılaniyilik adımlarının nasıl fark yaratabileceğine dair sohbet edecek.

EDA ECE: İYİLİĞİN DÖNÜŞTÜRÜCÜ GÜCÜNE HEP İNANDIM

Kampanyaya destek vererek yurt genelinde çocuklara iyilik ve cesaretin önemini anlatmak için projenin“gönüllü destekçisi” olan Eda Ece, bu çalışmayla ilgili şunları söyledi: “Disney Prenses hikâyelerinde altı çizilen cesaret, kendine güven, hayallerinin peşinden gidebilme, çalışkanlık, azim, iyilikseverlik ve nezaket benim için de son derece önemli değerler. Çocuklara çok çalışarak sevdikleri ve inandıkları şeyin peşinden gitmelerini, bunu yaparken de azimli ve cesur olmaları gerektiğini anlatabilmek, bu mesajı benim iletebileceğimi Disney Türkiye Ailesi’nden duymak beni çok mutlu etti. Çocukların iyiliğin ve nezaketin dönüştürücü gücüne inanmalarına ve iyilikten asla vazgeçmemelerine, sahip oldukları potansiyeli keşfetmelerine vesile olabilirsem ne mutlu bana...”

DİSNEY, TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA PRENSES HAFTASI’NIKUTLUYOR

Disney bu yıl dünya çapında 23-29 Ağustos tarihlerini Prenses Haftası olarak ilan etti. Bu tarihten itibaren Eylül sonuna dek uzanan süreçte Disney, global hesaplarında ve ülkeler özelinde “küçük bir iyiliğin dahi dünyayı nasıl değiştireceğini” anlatan hikâyeler, hayranlardan gelen videolar ve iyiliği yaymanın en basit yolarını anlatan içerikler paylaşacak. Ayrıca sosyal sorumluluk çatısı altında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde çocuklara iyilik ve cesaretin önemini anlatmak ve onlara #DeğerKatanAnlaryaratmak üzere EMEA çapında toplam 45 bin çocuğa yaratıcılıklarını geliştirecek, cesur olmanın ve iyiliğin önemini pekiştirecek Disney temalı aktivite paketleri ulaştırılacak. Bu çerçevede Türkiye’nin de içinde yer aldığı Türkiye, İsrail ve Yunanistan (TIG) bölgesinde toplam 6,500 paket dağıtımı yapılacak. Disney Türkiye, Büyük Prenses Kutlaması kapsamında düzenlediği projenin ikinci etabında yine SosyalBen Vakfı ile iş birliği yaparak ülke çapında ağırlıklı olarak dezavantajlı bölgelerden 2 bin çocuğa Disney temalı bu aktivite paketlerinden hediye edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 5 13
2. Trabzonspor 5 13
3. Konyaspor 5 11
4. Hatayspor 5 10
5. Karagümrük 5 10
6. Fenerbahçe 5 10
7. Altay 5 9
8. Alanyaspor 5 9
9. Galatasaray 5 8
10. Kayserispor 5 7
11. Malatyaspor 5 6
12. Göztepe 5 5
13. Gaziantep FK 5 5
14. Kasımpaşa 5 5
15. Adana Demirspor 5 5
16. Antalyaspor 5 4
17. Sivasspor 5 3
18. Başakşehir 5 3
19. Giresunspor 5 1
20. Rizespor 5 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Eyüpspor 6 12
3. Erzurumspor 6 12
4. Ankaragücü 5 11
5. Tuzlaspor 5 11
6. Bandırmaspor 6 9
7. Manisa FK 6 9
8. Samsunspor 5 7
9. Kocaelispor 5 7
10. Altınordu 6 7
11. Boluspor 4 6
12. Adanaspor 6 6
13. Denizlispor 6 6
14. Menemenspor 5 6
15. Bursaspor 6 5
16. Gençlerbirliği 6 5
17. Ankara Keçiörengücü 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 5 13
2. Atletico Madrid 5 11
3. Valencia 5 10
4. Real Sociedad 5 10
5. Athletic Bilbao 5 9
6. Sevilla 4 8
7. Osasuna 5 8
8. Mallorca 5 8
9. Rayo Vallecano 5 7
10. Barcelona 3 7
11. Real Betis 5 6
12. Elche 5 6
13. Cádiz 5 5
14. Villarreal 4 4
15. Levante 5 4
16. Espanyol 5 3
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 5 1
19. Getafe 5 0
20. Deportivo Alaves 4 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@