banner143

banner170

banner171

banner157

Geleneksel Kemal Kükrer Lezzeti 20 Ülkeye Ulaşıyor

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından olan ve geleneksel lezzetini yüzyılı aşkındır koruyan Kemal Kükrer, ihracatını 20 ülkeye çıkardı.

Güncel 05.07.2024, 09:45 Melike Kaya Bayram
256
Geleneksel Kemal Kükrer Lezzeti 20 Ülkeye Ulaşıyor

Türkiye’nin yüzyıllık markalarından biri olan ve yedi yıl önce tamamen Ajinomoto bünyesine katılan Kemal Kükrer, doğduğu Eskişehir’de yıllık 20 bin ton üretim kapasitesine sahip fabrikasında üretimlerine devam ediyor. Eskişehir’in geleneksel lezzeti Kemal Kükrer’i dünyanın dört bir yanındaki ülkelere taşıyan Ajinomoto İstanbul bu yıl itibariyle ihracat yaptıkları ülke sayısını 31’e çıkardı. Bu ülkelerden 20’sine Kemal Kükrer lezzetinin ulaştığını ifade eden Ajinomoto İstanbul yetkilileri, Filistin, Katar, Kuveyt, Kanada, Peru, Japonya, Gabon, Malezya, ABD ve Almanya’ya ihracat gerçekleştirdiklerini ifade ederek şu bilgileri paylaştılar:

“En fazla ihracat gerçekleştirdiğimiz 5 ülke arasında; Almanya, İngiltere, Filistin, Filipinler ve Gabon bulunuyor. Hedefimizde elbette yeni ülkeler de var. Öncelikli olarak güçlü giriş yaptığımız İngiltere pazarı ve Orta Doğu yapılanmamızı kuvvetlendirmek adına Suudi Arabistan, Bahreyn, Oman ve Kuveyt odaklandığımız ülkeler arasında. Afrika bölgesindeki hedef ülkelerimiz arasında Angola da yer alıyor. Bu ülkeler kısa vadedeki hedef pazarlarımızı oluşturuyor.”

“HEDEFİMİZİN ÜZERİNE ÇIKTIK”

Kemal Kükrer ürünlerinin Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ilgi gördüğünü söyleyen yetkililer açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kemal Kükrer olarak dünyanın dört bir yanına lezzetlerimizi ulaştırıp tüketicilerimizle her ülkede her noktada buluşmayı önemsiyoruz. Ajinomoto İstanbul olarak hedefimizi 30 ülke olarak açıklamıştık fakat 31 ülkeye yaptığımız ihracatla hedefimizin de üstüne çıktık.  İhracat yaptığımız 31 ülkeden 20’sine Kemal Kükrer lezzetlerini ulaştırıyoruz ve bu ülkeleri önümüzdeki dönemde daha da artıracağız. 2022 yılını 8,8 Milyon TL ve 238 ton ihracat ile kapatmıştık. 2023’te bu rakam 265 ton ihracat ile 12,4 Milyon TL oldu ve 2024 hedefimiz ise bu rakamları ve ulaştığımız ülkelerin sayısını daha da artırmak. Kemal Kükrer markamızın geleneksel lezzetini hemen her ülkeye ulaştırmayı umuyor bunun için tüm kaynaklarımızla hassasiyetle çalışıyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@