banner143

banner170

banner171

banner157

Globelink Ünimar Korusu, Ege Orman Vakfı iş birliğiyle hayat buluyor

Globelink Ünimar, Orman Haftası kapsamında yeni bir adım atarak Ege Orman Vakfı iş birliğiyle Globelink Ünimar Korusu’nu oluşturuyor.

Güncel 23.03.2023, 13:15 Melike Kaya Bayram
14
Globelink Ünimar Korusu, Ege Orman Vakfı iş birliğiyle hayat buluyor

Lojistik ve tedarik zinciri sektöründe 30 yıla yaklaşan tecrübesiyle tanınan Globelink Ünimar sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda, her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası özelinde Ege Orman Vakfı ile yapılan iş birliğiyle GlobelinkÜnimar Korusu hayata geçiriliyor. 500 fidan bağışı ile oluşturulacak koru, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Ege Orman Vakfı tarafından tesis edilmekte olan “Yüzüncü Yıl Ormanları” içerisinde Manisa Gördes Mevkii’nde yer alacak.

Geçtiğimiz dönemde sürdürülebilirlik politikaları doğrultusunda yeşil lojistik alanında önemli adımlar atan ve iş modellerini güncelleyen Globelink Ünimar, yeşili ön plana alan bir anlayışla faaliyet yürütüyor. Bu doğrultuda, doğayı korumak ve yaşatmak adına mesai harcayan sivil toplum kuruluşlarını desteklemenin yanı sıra sürdürülebilirlik alanında ortak projeler de geliştiriliyor.

Orman Haftası kapsamında gerçekleştirilen fidan bağışlarıyla hayata geçirilecek olan Globelink Ünimar Korusu’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Globelink Ünimar İcra Kurulu Komite Üyesi Koray Çıtak, “Globelink Ünimar olarak sahip olduğumuz anlayışla, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına sürdürülebilir adımlar atmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda, özellikle doğal kaynakları korumak için çalışmalar yürüten kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Bu yıl Orman Haftası’nda, Ege Orman Vakfı ortaklığıyla GlobelinkÜnimar Korusu’nu hayata geçirecek olmaktan mutluluk duyuyor, projeye destek sağlayan tüm taraflara katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.” dedi.

Globelink Ünimar iş birliğine dair görüşlerini aktaran Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk,“Ege Orman Vakfı olarak, küresel iklim krizi ile mücadeledekamu kurum ve kuruluşlarının, iş dünyasının ve toplumun aktif rol alması gerektiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte, sürdürülebilirlik prensipleri çerçevesinde alınması gereken aksiyonlarda kamuya ve özel sektöre ciddi sorumluluklar düştüğüne inanıyoruz. Globelink Ünimar, Orman Haftası kapsamında çalışanları adına yaptıkları bağışlarla doğada yeni fidanlara hayat veriyor. Bu anlamlı proje için Globelink Ünimar’a teşekkür ediyor, ormanların sürdürülebilirliğine olan desteklerinin devamını diliyoruz.”dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@