banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Hyundai IONIQ 6 Dünyada Yılın Otomobili (WCOTY) Seçildi

Hyundai’nin yeni elektrikli modeli IONIQ 6, New York Uluslararası Otomobil Fuarı’ndan 3 ödülle döndü.

Güncel 06.04.2023, 09:15 Melike Kaya Bayram
4
Hyundai IONIQ 6 Dünyada Yılın Otomobili (WCOTY) Seçildi

Hyundai, dünya çapında büyük beğeni toplayan “Electrified Streamliner”modeli IONIQ 6 ile önemli bir başarıya daha imzasını attı. Benzersiz aerodinamik tasarımı ve 614 km gibi uzunsürüş menzili sayesinde uluslararası ödüller kazanan IONIQ 6, New York Otomobil Fuarı (NYIAS) esnasında düzenlenen yarışmada uzman jüri üyelerinin de favorisi oldu. IONIQ 6, aynı anda prestijli “Dünyada Yılın Otomobili”, “Dünyanın Elektrikli Aracı” ve “Dünyada Yılın Otomobil Tasarımı”ödüllerini kazanarak hem marka imajına hem de markanın elektrifikasyon stratejisine katkıda bulundu.Toplam 32 ülkeden 100 otomotiv gazetecisinden oluşan WCOTY jürileri, tamamı 2022 yılındasatışa sunulan ilk üç finalist arasından IONIQ 6'yı birinci seçti. Buözel seçim, Hyundai'nin Dünyada Yılın Otomobili ödüllerinde üst üste ikinci kez üçlü ödülüaldığı anlamına da geliyor. Jüri, geçen yıl da bir başka elektrikli Hyundai modeli olan IONIQ 5'i de aynı kategorilerde kazanan olarak belirlemişti.

Araç sahipleriyle her zaman duygusal düzeyde bir bağlantı kurmak isteyen Hyundai, IONIQ 6'nın tasarımı ve sunduğu konfor öğeleriyle önemli bir yol katetmiş oldu. Cesur ve aerodinamik tasarım, olağanüstü menzil sağlamak için aerodinamik verimlilikle birleştirilirken böylece 0.21 cd gibi oldukça düşük bir sürtünme katsayısı elde edildi. Elektrikli otomobiller arasındaki en aerodinamik ve en verimli EV'lerden biri olan IONIQ 6, tek bir şarjla WLTP normlarına uygun bir şekilde 614 km menzil sunuyor.

Hyundai, elektrifikasyon stratejisikapsamında, dünyanın lider EV üreticisi olma yolunda kendinden emin adımlarla ilerliyor. Hyundai, 2030 yılına kadar 17 yeni BEV modelini piyasaya sürmeyi planlıyor ve 2030 yılına kadar yıllık küresel BEV satışlarını 1,87 milyon adede çıkarmayı hedefliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@