banner143

banner170

banner164

banner157

banner26

banner165

Kayseri’den Tüm Türkiye’ye Yayılan Büyüme Yolculuğu

2023’ü “Mağazalaşmada Atak Yılı” olarak tamamlayan Lajivert Genç Odası ve Ritmik Genç Odası, 2024 yılında mağazalaşma sürecini hızlandırmayı hedefliyor.

Güncel 18.01.2024, 14:45 18.01.2024, 13:31 Melike Kaya Bayram
11
Kayseri’den Tüm Türkiye’ye Yayılan Büyüme Yolculuğu

1940 yılında dede Burhan Soyserin’in 30 metrekarelik bir atölyede başlattığı üretim yolculuğu, bugün Soyserin Grup’un Lajivert ve Ritmik markalı bebek, çocuk ve genç odası takımlarını ürettiği, 50 bin metrekarelik üretim tesisinde devam ediyor. Yıllık 800 bin metrekarelik üretim kapasitesi ve 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye gerçekleştirilen ihracatın yanı sıra Lajivert ve Ritmik Genç Odası markaları, mağazalaşma yolunda da emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

2023 yılını 100’ün üzerinde mağaza ile geride bırakan Lajivert Genç Odası ve Ritmik Genç Odası, 2024’te 30 yeni mağaza ile tüketiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Genç odası takımları başta olmak üzere ranza, daybed, montessori ve beşik modelleri ile toplamda 70 farklı modeli beğeniye sunan her iki marka, 2024 yılında 12 yeni modeliyle de adından söz ettirecek.

Lajivert Genç Odası, son olarak Antalya Muratpaşa’da 270 metrekare, Bursa Nilüfer’de 475 metrekare ve Van Erciş’te 580 metrekare büyüklüğündeki mağazaları ile bu ilçelerdeki ilk mağaza açılışlarını gerçekleştirdi. Aynı zamanda, Bursa Nilüfer’de 469 metrekare, Denizli Merkezefendi’de 278 metrekare ve Urfa Siverek’te 340 metrekare büyüklükte açılan Ritmik Genç Odası mağazaları da söz konusu ilçelerde tüketiciler ile ilk kez buluştu.

2024 yılında yüzde 65 büyüme hedefi

2023 yılında gerçekleştirdikleri yeni yatırımlarla % 60 büyüme gerçekleştiren Lajivert ve Ritmik Genç Odası markaları; 2024 yılında yapılan yatırımlarla birlikte, kapasite kullanım oranını % 20, cirosunu ise % 65 artırarak tam randıman almayı hedefliyor.

Türkiye genelinde tüm kullanıcı gruplarına hitap etmeyi hedeflediklerini belirten Soyserin Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Soyserin; “Soyserin Grup çatısı altında hizmet veren Lajivert Genç Odası ve Ritmik Genç Odası markalarımızla tüm tüketicilere hitap edebilmeyi ve kolay ulaşılabilir olmayı hedefledik. Dedemiz Burhan Soyserin’in 30 metrekarelik bir atölyede başlatıp bizlere emanet ettiği değerli tecrübesini, bugün 50 bin metrekarelik tesislerimizde üretim yapan, ‘Türkiye’nin markaları’ konumuna getirdik. Yıllık 800 bin metrekare üretim yaparak, her zevke uyan, kullanışlı ve estetik tasarımlarla ürün gruplarımızı çeşitlendirdik. Hedefimiz, her geçen yıl mağaza sayımızı artırarak Türkiye’nin önde gelen genç odalarının, bebek ve çocuk oda takımlarının lider markaları olma gücümüzü artırmaktır.” ifadelerini kullandı.
 Orta vadede hedef tüm Türkiye’ye açılmak

Kayseri’den doğmuş markalar olarak, bugün Türkiye’nin 47 ilinde Lajivert Genç Odası, 31 ilinde de Ritmik Genç Odası mağazalarıyla hizmet verdiklerini belirten Soyserin, “Orta vadede hedefimiz Türkiye’nin 81 ilinde yer alacak mağazalarımızla müşterilerimize hizmet edebilmek. Bu hedef doğrultusunda daha çok çalışıyor, yeni stratejiler yürütüyoruz. Marmara ve Ege bölgelerinde büyük ölçekli mağazalar açmak öncelikli planlarımız arasında yer alıyor. Bu kapsamda çalışmalarımızı da hızlandırdık.” dedi.

2024 yılı nitelikli çalışan yaratma yılı olacak

Yeni yılda eğitim faaliyetlerine hız vereceklerinin altını çizen Soyserin, “Bu yıl itibariyle kuracağımız akademimiz ile birlikte markalarımızı temsil eden tüm satış personelimizi daha donanımlı bir konuma getirmeyi hedefliyoruz. Üretim, satış ve satış sonrasındaki her sürece önem veriyor, erken teslimat konusunda titiz çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımızı da bu hassasiyet çerçevesinde hizmet veren birer temsilci olarak yetiştiriyoruz. Açılışlarına hızla devam edeceğimiz mağazalarımızda, profesyonel ekibimizin desteğiyle genç, bebek ve çocuk odası takımlarında yeni tasarladığımız modellerimizi tüketicilerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@