banner24

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Kimpur, Denizlerin Temizliği İçin TURMEPA ile Güçlerini Birleştirdi

Sürdürülebilir bir iş modelini benimseyen ve daha yaşanabilir bir dünya hedefiyle hareket eden Kimpur; çevre ile ilgili duyarlılığını bir kez daha gösterdi.

Güncel 06.06.2023, 09:00 Melike Kaya Bayram
21
Kimpur, Denizlerin Temizliği İçin TURMEPA ile Güçlerini Birleştirdi

Kimpur, denizlerin karşı karşıya olduğu çevresel sorunlara dikkat çekmek ve toplumu çevresel sürdürülebilirlik konusunda harekete geçirmek amacıyla TURMEPA iş birliğiyle kıyı temizleme etkinliğine katıldı. Kimpur'un gönüllü çalışanları, 4 Haziran Pazar günü Moda Sahili’nde bir araya gelerek, yoğunlaşan çöpleri, plastik şişeleri, plastik poşetleri ve deniz ekosistemine zarar veren diğer unsurları özenle topladı. Zararlı atıkların deniz ekosistemine verdiği zararı azaltmak ve denizlerimizi temizlemek adına özverili bir çaba sergilendi.

Gelecek kuşaklara daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen Pazarlama ve Sürdürülebilirlik Direktörü Derya Esnaf, kıyı temizleme etkinliği hakkında şunları söyledi: ‘’Kimpur olarak, işimizde olduğu kadar çevremizde de pozitif bir etki yaratmayı taahhüt ediyoruz. Doğayı korumak ve sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluk almak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu nedenle, TURMEPA ile bir araya gelerek çevre bilincini artırmayı ve kıyılarımızı temizlemeyi hedefledik. Amacımız topluma ilham vermek ve çevremizdeki değişimi başlatmaktır. Küçük adımların büyük değişimlere dönüşebileceğine inanıyoruz.’’

Kimpur çalışanları; 15 dakikada 11 kg cam atık, 9 kg plastik atık, 2 kg kâğıt atık, 1 kg metal atık ve 1 kg da dönüştürülemeyen atık toplayarak toplamda 24 kg atık ile 66,99 Kwh kazanım elde ederek çevre temizliğine katkıda bulundu.

Kimpur, çevre kirliliği konusundaki hassasiyetini göstermek için PET atıklarından poliol sentezlemesi ve geri dönüşüm tesisi kurma planlarıyla da dikkat çekiyor. Bu çabalarıyla Kimpur, doğadaki plastik kirliliğinin azaltılması ve geri dönüşümün teşvik edilmesi konularında öncü bir rol oynuyor. Özellikle plastik kirliliği konusunda çalışmalarını sürdüren Kimpur, İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) üyesi olarak geçtiğimiz yıl verdiği taahhütleri doğrultusunda çevre dostu adımlar attı. Tek kullanımlık plastik kullanımını durdurarak 800 kg plastik kullanımını engelleyen şirket, aynı zamanda IBC ambalajların güvenli şekilde yıkanmasıyla da 193 ton plastik kullanımını önledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@