banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

SIBUR, Türkiye'deki depremzedelere 1 milyon dolar bağış yapmayı planlıyor

SIBUR, Türkiye'deki ölümcül depremin mağdurlarına ülkedeki satış gelirinden yaklaşık 1 milyon dolar bağışta bulunmaya karar verdi.

Güncel 15.02.2023, 13:15 Melike Kaya Bayram
12
SIBUR, Türkiye'deki depremzedelere 1 milyon dolar bağış yapmayı planlıyor

Rusya'nın önde gelen petrokimya üreticisi SIBUR, Türkiye'deki ölümcül depremin mağdurlarına ülkedeki satış gelirinden yaklaşık 1 milyon dolar bağışta bulunmaya karar verdi.

SIBUR International Başkanı Andrey Frolov, "On binlerce Türk insanını öldüren veya evsiz bırakan bu yıkıcı depremin yol açtığı zarar karşısında şok olduk" dedi. "Acıların boyutu hepimizi derinden etkiledi, mağdurlara yardım etmek için elimizden geleni yapmak istiyoruz".

Şirket, felakette ailelerini, yakınlarını, evlerini, mallarını kaybeden kişilere destek olmak için Şubat-Mart 2023 tarihleri arasında Türkiye'de satılan her ton üründen 5 dolar bağışta bulunma karar aldı.

SIBUR, 2022 yılında polipropilen, polietilen, polikarbonat, polistiren, maleik anhidrit, BOPP filmler ve sentetik kauçuklar dahil olmak üzere  ayda yaklaşık 100.000 ton satışa ulaştığı Türkiye'ye ürün tedarikini artırdı.

SIBUR'un, deprem nedeniyle üretim kesintileri ve lojistik aksaklıklarla karşı karşıya kalan Türkiye'ye Rus işletmelerin SIBUR'un hammaddesinden ürettiği plastik ürünlerini tedarik etmeye devam etmesi de bu durumda büyük önem taşıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@