banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Teksan, Kariyer Yolculuklarında Gençlerin Yanında

Sektörün ihtiyaç duyduğu istihdamı sağlamak üzere 2021 yılında Teknoloji Sınıfı’nı kuran Teksan, gençleri kariyer yolculuklarında desteklemeye devam ediyor.

Güncel 26.05.2023, 13:30 Melike Kaya Bayram
5
Teksan, Kariyer Yolculuklarında Gençlerin Yanında

Enerji çözümleri sektörünün inovatif şirketi Teksan, yaptığı başarılı projeler, geliştirdiği ürünlerin yanı sıra sektöre nitelikli eleman kazandırmak amacıyla gençlere destek olmaya devam ediyor. Teksan yetkilileri Kariyer Günleri kapsamında gençlerle bir araya geldi. Teksan Pazarlama Ürün Uzmanı Görkem Evcin, Kariyer Günleri’nde gençlere bir ürünün planlanmasından geliştirilmesine, piyasaya sürülmesinden pazarlanmasına kadar geçen ürün yönetiminin şirketlerdeki işleyişi hakkında bilgiler verdi.

Ürün yaşam döngüsünün öneminin paylaşıldığı ve gençlere etkili örneklerle anlatıldığı etkinlikte Evcin, bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen gençlerle deneyimlerini paylaştı. Evcin, gençlerle ürün yönetiminin üç önemli unsuru olan Müşteri/Müşteri Deneyimi, Teknoloji ve İş döngüsünün de önemine de değindi. Evcin, “Gençler ürünlerin hep son kullanıcı aşamasındaki hallerine tanık oluyor. Bugün bu buluşmayla bir ürünün fikir aşamasındaki durumundan planlanmasına, Ar-Ge ekiplerince geliştirilmesine, sonra piyasaya sürülmesine ve en son müşteri deneyimine giden süreçteki ürün yönetim döngüsünü öğrendiler. Biz, ürün yöneticileri olarak bir ürünü, ürün yaşam döngüsünün tüm aşamalarında yönetirken, hedef pazarın ihtiyaçlarını karşılaması ve iş stratejisine katkıda bulunması gibi kriterleri de dikkate almamız gerektiğini de gençlerle paylaştık. Teksan olarak bu tür etkinliklerle gençlerimizin kariyerlerine yön verme süreçlerinde yanlarında olacağız.” dedi.

Teksan Teknoloji Sınıfı, TESS’i inceledi

Gençleri eğitim alanında desteklemek amacıyla Teksan’ın 2001-2002 öğretim yılından bu yana eğitimlerine devam eden Teksan Teknoloji Sınıfı öğrencilere sektördeki önemli çalışmalar, ürünler, ürün döngüleri hakkında sanayinin ihtiyaç duyduğu ‘yerinde eğitim”i veriyor. Bu amaçla yakın zamanda Teksan Pazarlama Ürün Uzmanı Cem Sukuşu, İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan elektrik, elektronik, otomotiv ve makine bölümü öğrencileriyle Teksan’ın enerji depolama alanında kendi Ar-Ge ürünü olan TESS (Teksan Enerji Depolama Sistemleri) hakkında bilgiler paylaştı. Sukuşu, “Teksan Teknoloji Sınıfı, sektörümüzün en önemli konularından olan nitelikli istihdama katkıda bulunmak adına oldukça önemli bir görev üstleniyor. Öğrencilerimiz daha lise sıralarında, Türkiye’de tamamen yerli sermaye ile geliştirilen TESS ürünümüzün gelişim ve kullanım alanları yanı sıra teknik detayları hakkında da bilgi sahibi olma şansı yakalıyor. Bu eğitimler onların gelecekte yapacakları seçimlerde, geliştirecekleri ürünlerde kilit rolünde olacak. Teknoloji Sınıfı ile sanayide nitelikli istihdamı desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@