banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

TOSFED Deprem Bölgesinde

Türkiye’de meydana gelen depremler, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Adana gibi illerde ciddi yıkımlara neden oldu.

Güncel 14.02.2023, 10:20 Melike Kaya Bayram
20
TOSFED Deprem Bölgesinde

Türkiye’nin Güney ve Güneydoğusunda meydana gelen depremler, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Adana gibi illerde ciddi yıkımlara neden oldu. Kurtarma ve yardım için ülke çapında büyük bir seferberlik başladı.

Depremzedelere 500 bin TL yardımda bulunan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve kendisine bağlı bulunan 29spor kulübü bir araya gelerek deprem bölgelerine 465 gönüllü, 188 özel donanımlı 4x4 offroad aracı, oniki iş makinası, altı yemek aracı, yirmibirTIR, altı kamyon ve yedipanelvanyardım malzemesi ile destek vermeye devam ediyor.

İlk günden itibaren sahada görev yapan gönüllüler, Kahramanmaraş, Hatay ve Elbistan'da 14 depremzedeyi enkaz altından sağ olarak kurtardılar. TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, “Bütün Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu zorlu süreçte elimizden geldiğince depremzedelerin yanında olmaya gayret edeceğiz” diyerek Federasyon olarak süreci sonuna kadar takip edecekleri bilgisini verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@