banner174

banner170

banner171

banner31

TSKB ve İKSV İş Birliğinde Kurulan Yarının Kadın Yıldızları Eğitim Destek Fonu 7. Yılında

Yarının Kadın Yıldızları Eğitim Destek Fonu’ndan bugüne kadar 107 başarılı genç kadın müzisyen faydalandı.

Güncel 29.05.2024, 16:45 29.05.2024, 16:44 Melike Kaya Bayram
193
TSKB ve İKSV İş Birliğinde Kurulan Yarının Kadın Yıldızları Eğitim Destek Fonu 7. Yılında

Eğitim ve sanat yoluyla kültürel kalkınmaya kesintisiz desteğini sürdüren TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası), toplumsal fayda sağlayan projeleriyle çocuklara ve gençlere yatırım yapmaya devam ediyor. Banka, genç kadın müzisyenlere yönelik 2018 yılında başlattığı "Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Eğitim Destek Fonu" projesiyle genç yeteneklerin müzik eğitimlerini destekleyerek sanatta fırsat eşitliğine katkıda bulunuyor.

Bu yıl Yarının Kadın Yıldızları Fonu'na eğitimlerini yurt dışındaki müzik okullarında sürdüren 17 yetenekli genç kadın müzisyen seçildi. Fondan yararlanmaya hak kazanan müzisyenler, 28 Mayıs akşamı Kadıköy Süreyya Operası'nda projenin bu yılki kanaat önderi başarılı keman sanatçısı Hande Küden ile sahne aldı.

2019 yılında Berlin Filarmoni Orkestrası kadrosuna katılan 2024 yılının kanaat önderi Hande Küden, genç müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşarak kariyerlerinin başındaki geleceğin yıldızlarına ilham oldu.

TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç: “Bu anlamlı proje sayesinde sanatta fırsat eşitliğine ve sanatsal üretime destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Türkiye’nin ilk kalkınma ve yatırım bankası olarak çok boyutlu sosyal ve kültürel kalkınma için uzun soluklu projeler geliştirdiklerine değinen TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, şunları söyledi: “Uzun yıllardır kültür-sanat, çevre ve kadın istihdamı gibi alanlarda toplumsal fayda sağlayan projelerle değer üretmeyi sürdürüyoruz. Özellikle kültür-sanat alanındaki gelişimin, sosyal kalkınma ve refahın önemli unsurlarından biri olduğuna inanıyoruz. 2018 yılında İKSV iş birliğinde başlattığımız "Yarının Kadın Yıldızları Eğitim Destek Fonu" ile bugüne kadar 110 genç kadın müzisyenimizin hayatına dokunduk. Proje kapsamında bu yıl da 17 genç kadın müzisyenimize destek olma fırsatı yakaladık. TSKB olarak, bu anlamlı proje sayesinde sanatta fırsat eşitliğine ve sanatsal üretime destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uluslararası müzik sahnelerinde ülkemizi başarıyla temsil eden müzisyenlerimizin sesinin daha güçlü bir şekilde duyulmasına destek olmanın gururunu yaşıyoruz. 52. İstanbul Müzik Festivali’nde olağanüstü performansları ile bizleri hem duygulandıran hem de gururlandıran genç müzisyenlerimizi gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Yarının Kadın Yıldızları – 2024 Yılı Kazananları:

 1. Öykü Yanık (Kompozisyon & Orkestra Şefliği)
 2. Ecmel Neva Bildik (Keman)
 3. Almila Şerbetçi (Keman)
 4. Sıla Nur Türedi (Keman)
 5. Çise Ataş (Viyola)
 6. Zeynep Göktürk (Arp)
 7. Derya Köftecioğlu (Arp)
 8. Mısra Coşkun (Flüt)
 9. Adasu Sılay (Flüt)
 10. Melis Naz Ünver (Klarnet)
 11. Serra Özer (Obua)
 12. Nur Koç (Fagot)
 13. Sena Erünsal (Piyano)
 14. Arya Su Gülenç (Piyano)
 15. Beren Gürcüoğlu (Piyano)
 16. Sezin Ege Kabaklı (Piyano)
 17. İpek Sert (Piyano)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@