banner24

banner72

banner171

banner157

Atık yakma ve enerji üretim tesislerinde DCS kontrolü

Avrupa’nın en büyük ‘atık yakma ve enerji üretim tesisi’ kontrolleri Emerson Ovatıon DCS ile sağlanmaktadır

Proses Çözümleri 11.07.2024, 08:05 Serkan KIRAÇ
39
Atık yakma ve enerji üretim tesislerinde DCS kontrolü

Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük ‘Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi hakkında bilgiler verdi. Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş ile çalışan firmamız,  Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisleri desteği ile İstanbul özelinde günlük evsel atık miktarının %15’ini bertaraf ederek, 85 MW kurulu güçle,1,4 milyon hanenin elektrik ihtiyacını karşılayan, yıllık 1,38 milyon ton sera gazı salımını engellemesine sahip olan bir tesise ürün ve çözümleriyle destek olarak, sürdürelebilir bir gelecek için emin adımlarla ilerleyemeye devam etmektedir.

Emerson çözümleri ile yıllık ortalama 1 milyon ton atığın taşınması ortalama 8 milyon km yol tasarrufu sağlamaktadır. Sürdürülebilir çevre yönetimlerinden biri olan karbon ayak izi takibi ile son teknolojinin kullanıldığı çevre dostu Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesislerinin emisyon değerleri AB normlarında tutulmaktadır.

EMERSON,TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA SÜRDÜREBİLİRLİK PROJELERİNİ OTOMASYON VE DİJİTALİZASYON TEKNOLOJİLERİ İLE DESTEKLEMEKTEDİR
Atık yakma ve Enerji Üretim Tesislerinde tüm kontrol sistemi altyapıları Emerson Ovation DCS teknolojisi ile sağlanabilmektedir. Ülkemizde de örnekleri bulunan Ovation DCS kontrolünde olan tesislerdeki  sistemlerde: Kazan BMS/BPS Kontrolü, Biyokütle İşleme Kontrolü,Elektrik Sistemleri Kontrolü, Ortak ve Yan Tesis Sistemleri Kontrolü ,SIL3 Proses Emniyet Kontrol Sistemi, Performans İzleme Analiz ve Yönetim Yazılımı (GPA), Otomasyon kapsamı: Yaklaşık 11.000 I/O  bulunmaktadır.

 

BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALLERİ İÇİN EMERSON ÇÖZÜMLERİ
Emerson Power & Water Solutions Müdürü Cem Çalım,
’’ Yüzyılı aşkın bir süredir dünyanın en ileri teknolojilerini kullanarak müşterilerinin kritik öneme sahip üretim süreçlerinde, işletmelerde tesis verimliliğinin ve megavat üretiminin artırılması; uzun vadeli süreçlerde işletme ve bakım tasarrufları gerçekleştirmesini sağladı. Biyokütle tesisleri için otomasyon çözümünün anahtarı Ovation™ uzman dağıtılmış kontrol (DCS) ve SCADA sistemidir . Ovation, ünite performansını artırmak, güvenli ve güvenilir operasyonlar sağlamak ve enerji santrali kontrol ve izleme uygulamalarını merkezileştirmek için enerji üretim endüstrisine özel olarak tasarlanmıştır. Ovation otomasyon stratejinizin bir parçası olarak maliyetleri azaltacak, operasyonları geliştirecek, bilgi paylaşımını kolaylaştıracak ve yasal ve ticari hedefleri karşılama yeteneğinizi destekleyecek daha yüksek entegrasyon seviyeleri elde etmenizi sağlayacaktır.  Emerson , enerji sektörüne yeni ve devrim niteliğinde fikirlerle destek sağlama konusunda zengin bir geçmişe sahiptir. Portföyümüz, müşterilere biyokütle varlıklarının işletilmesi ve bakımı ile ilgili maliyetleri ve riskleri azaltmaya yardımcı olan otomasyon çözümleri sağlama konusunda onlarca yıllık deneyime sahiptir. Tam hizmet, uzun vadeli destek ve eğitim sağlar.Üretim veya yasal gerekliliklerin karşılanmasına yardımcı olmak ve tesisler genelinde bilgi dağıtımı için Biyokütle tesisleri, hidroelektrik santralleri ve rüzgâr çiftlikleri gibi diğer yenilenebilir enerji üretim tesisleri ve geleneksel kömür ve gaz yakıtlı üretim birimleri dahil olmak üzere tüm üretim filosunun entegrasyonuna izin verir. ‘’ dedi.

Emerson Ovation DCS teknolojisi ile tesisler, stratejik hedeflerine ulaşma ve güvenle devam etmekte büyük başarı sağlamıştır.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@